Strona główna > Świat > W USA znowu aresztowano „ruską mafię”, złożoną z żydów

W USA znowu aresztowano „ruską mafię”, złożoną z żydów

Źródło: http://shturmnovosti.com/view.php?id=34207

01/03/2012

Tłum. wMordechaj

Uchodźców z Rosji oskarża się o wielkie oszustwo ubezpieczeniowe

Nowy skandal z udziałem uchodźców z Rosji ponownie wstrząsnął Ameryką, w szczególności Nowym Jorkiem. W wyniku 18-miesięcznej operacji, w trakcie której agenci udający przestępców wniknęli w „rosyjską” grupę przestępczą, FBI aresztowało 36 osób, które podejrzewa się o popełnienie wielkiego oszustwa ubezpieczeniowego.

Wg danych amerykańskich stróżów prawa, grupa przestępcza, w skład której wchodzili właściciele klinik medycznych, 10 lekarzy, jacy otrzymali kartę pobytu w USA i 3 adwokatów, czyściła konta firm ubezpieczeniowych od 2007 roku i zdołała przy pomocy nielegalnych działań przywłaszczyć 279 mln $.

Schemat działania był prosty i genialny. Członkowie grupy przestępczej namawiali uczestników niewielkich wypadków drogowych  do „podjęcia koniecznego leczenia następstw” tych wypadków, co jak wiadomo, dużo kosztuje, a co jak się okazywało, było zupełnie niepotrzebne. Oczywiście, że nikt tego leczenia nie prowadził, natomiast ubezpieczyciele sprawnie dostawali rachunki od lekarzy i z klinik, które były na bieżąco regulowane. Ażeby nie ściągnąć na siebie nadmiernej uwagi, oszuści wystawiali rachunki na kwoty poniżej 10 tysięcy $. Obecnie „nowym multimilionerom” grozi od 30 do 70 lat.

„To typowo rosyjski sposób myślenia” – wyjaśnia jeden z ekspertów, komentując wydarzenia w sprawie zatrzymania przestępców i opisując schemat ich „działalności”.

Ameryka grzmi na wieść o nagłym wyjściu na jaw  roboty „ruskich bandytów”, przypominając jednocześnie o innych aferach z tą grupą etniczną, złożoną z samych przestępców, lecz rzucać oskarżenia na Rosjan w tym wypadku to tak samo, jak winić Kazachów, Ukraińców czy Białorusinów, po prostu wszystko jedno. Natomiast nazwiska kierowników bandy oszustów mówią same za siebie w kwestii ich prawdziwej narodowości – Michaił Zemlanskij, Jurij Zanc, Michaił Daniłowicz, Michaił Kremerman, Michaił Baruchin, itd.

I jakże w tym miejscu nie wspomnieć pamiętnego zwrotu z filmu Władimira Mieńszowa „Szyrli myrli”:

„Powiedz mi mamo, jak rosjanin rosjaninowi, to co ja jestem – Izja Szniperson?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.