Strona główna > Rosja > W Rosyjskiej Prawosławnej Cerkwi Oświadczono, Że Prawosławni Nie Mogą Być W Opozycji

W Rosyjskiej Prawosławnej Cerkwi Oświadczono, Że Prawosławni Nie Mogą Być W Opozycji

Dla prawosławnych wiernych „nie ma błogosławieństwa” jeśli pozostają w w opozycji do obecnego rządu; oświadczył szef Synodalnego Wydziału Komunikacji RPC ze społeczeństwem i mediami, Władimir Legojda (Легойда).

Oświadczenie Legojdy zabrzmiało w wywiadzie dla „Rossijskiej Gaziety”.

„Są przecież ludzie, których zadowoli w Kościele tylko otwarta opozycja wobec reżimu. A tego na pewno nie będzie. Zbawiciel nas do tego nie przyzywał. Nie mamy błogosławieństwa: aby być w opozycji wobec reżimu.
Dlatego „nowomuczenniki” (новомученики)*1. – podkreślił, nie występowali przeciw złu i ateistycznemu radzieckiemu ustrojowi. A dzisiaj, przepraszam, państwo – nie radzieckie — nie prześladuje Kościoła, nie zamyka i nie niszczy świątyń. Więc dlaczego mielibyśmy się do niego (państwa) odnosić gorzej, niż do władzy radzieckiej? I być w obowiązku opozycji?” — powiedział oficjalny przedstawiciel rosyjskiego kościoła prawosławnego.

———————
Przypisy:

*1. Новому́ченики — христианские святые, принявшие мученическую кончину в относительно недавнее время от рук представителей иных религий или современных атеистических режимов. Называются так в отличие от мучеников, которые были умерщвлены в ходе гонений на христиан в Римской империи в I—IV веках. Термин впервые появился в греческой православной Церкви (Константинопольский Патриархат) в конце XV века.
……………………
Nowomuczenniki (Новомученики) — chrześcijańscy święci, którzy przyjęli męczeńską śmierć w stosunkowo niedawnym czasie z rąk przedstawicieli innych religii lub nowoczesnych ateistycznych reżimów. Są tak nazywani, w przeciwieństwie do męczenników, którzy ponieśli śmierć w wyniku prześladowań chrześcijan w cesarstwie Rzymskim w I—IV wieku. Termin po raz pierwszy pojawił się w greckiej Cerkwi prawosławnej (Patriarchat Konstantynopola) w końcu XV wieku.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BC%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8

———————

źródło:
http://agonia-ru.com/archives/20274
В РПЦ заявили, что православные не могут быть в оппозиции
autor: admin1
12.04.2018

—————

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: (1a) bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.