Strona główna > Rosja > W rosyjskiej cerkwi prawosławnej oświadczono, że papież Franciszek chce przyjąć prawosławie

W rosyjskiej cerkwi prawosławnej oświadczono, że papież Franciszek chce przyjąć prawosławie

Kobiety darły się: ura! I czepce w górę swe rzucały! W Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej oświadczono, że papież Franciszek chce przyjąć Prawosławie (video).

a

Proboszcz stołecznej Pokrowskiej prawosławnej cerkwi archimandryta Melchizedek dokonał sensacyjnego oświadczenia, że ​​papież zamierza „powrócić na łono Prawosławnej Cerkwi”.

Ponieważ archimandryta Melchizedek jest sekretarzem prasowym Departamentu Synodalnego Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej i wszelkie publiczne wypowiedzi sekretarzy (rzeczników) prasowych, jak wiadomo, mają oficjalny charakter, to oświadczenie to powinno być prawdopodobnie traktowane jako oficjalne stanowisko Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej.

Kapłan powiedział, że w ten sposób papież chce okazać skruchę. Na dowód swoich słów Melchizedek powiedział, że podczas spotkania Franciszka i patriarchy Cyryla na lotnisku w Hawanie na ścianie za nimi wisiał nie „katolicki” krucyfiks, a „prawosławny”.

Film video z tym oświadczeniem Cerkwi, 3:09 min.

Nic dziwnego: przenikać do niezależnych od Watykanu organizacji religijnych – to powszechna praktyka Jezuitów. Cel jest zawsze ten sam – zniszczenie i podporządkowanie. Nie ma wątpliwości, że Watykanie są przekonani, że Patriarcha Cyryl z całym Synodem przejdzie na katolicyzm i, oczywiście, do Zakonu Jezuitów. Metropolita Hilarion już uszył odpowiedni strój.

a

Niezapomniany metropolita Jan (Snyczew) jeszcze w 1995 roku napisał, że w kierownictwie RCP MP są tajni kardynałowie katoliccy. Chcemy tego, czy nie chcemy, ale obecnie w każdym kapłanie, który stara się przykryć nagość nagiego króla i który usypia ludzi Cerkwi mówiąc, że ​​spotkanie z Papieżem Rzymskim – to wielkie i potrzebne wydarzenie, mimowolnie zaczniemy podejrzewać Jezuitów, którzy przeniknęli do naszej Prawosławnej Cerkwi.

Źródło:

Portal „Moskwa – Trzeci Rzym”

„Кричали женщины: ура! И в воздух чепчики бросали”. В РПЦ заявили, что папа римский хочет принять православие. (ВИДЕО)

http://3rm.info/main/61677-krichali-zhenschiny-ura-i-v-vozduh-chepchiki-brosali-v-rpc-zayavili-chto-papa-rimskiy-hochet-prinyat-pravoslavie-video.html

http://protivkart.org

26 lutego 2016 r.

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

28.2.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *