Strona główna > Bez kategorii > W Rosji rozpoczęły się masowe zwolnienia dzięki członkostwu w World Trade Organization

W Rosji rozpoczęły się masowe zwolnienia dzięki członkostwu w World Trade Organization

Źródło: http://3rm.info/29753-v-rossii-nachalis-massovye-uvolneniya-spasibo-vto-za-eto.html

Data publikacji: 29.10.2012

Tłum.RX

We wrześniu pracę straciło 7 tysięcy więcej ludzi niż ją zyskało. W sierpniu różnica ta była jeszcze większa, prawie 39 tysięcy ludzi. Liczba zwolnionych pracowników w Rosji już drugi miesiąc z rzędu przewyższa liczbę przyjętych do pracy, przytacza dane „Rosstat”. We wrześniu liczba pracowników przyjętych do pracy wyniosła prawie 460 tysięcy ludzi a zwolniono prawie 467 tysięcy. Ze wszystkich pracowników, którzy opuścili pracę we wrześniu, 75% zwolniło się na własne życzenie, około 6% za porozumieniem stron i 2,7% zostało zwolnionych w związku z redukcją etatów, donosi NEWSru.com

Największa liczba zwolnionych z powodu redukcji etatów, pracowało w instytucjach finansowych, wskazuje „Kommiersant FM”. Z danymi „Rosstat” nie zgadza się badacz postalu Superjob.ru. Jego dyrektor, Natalia Gołowanowa poinformowała o tendencji odwrotnej: „Zainteresowanie pracodawców znalezieniem pracowników przez ostatnie kilka miesięcy jest niezmienne. Jeżeli wiosną był widoczny zastój na rynku pracy to jesień jest okresem wzrostu zainteresowania pracodawców znalezieniem nowych pracowników”- powiedziała Natalia Gołowanowa.

Jeżeli podobne dane „Rosstat” będą pojawiać się w dalszym ciągu to będzie to oznaczało realny spadek popytu na siłę roboczą na rosyjskim rynku, zauważyła dyrektorka Centrum Analiz Społecznych IGSO, Anna Oczkina. „Na razie dane instytucji nie dają powodu do niepokoju”- zauważa ekspert.

„Na początku września zaczęły się zaplanowane jeszcze wiosną reorganizacje, których nie przeprowadzono latem. Reorganizacje zawsze powodują zwolnienia”- uważa Oczkina.

Wcześniej swoje dane przedstawiła Federalna Służba Pracy i Zatrudnienia, która stwierdziła, że na początku października został zanotowany rekordowo niski poziom bezrobocia w ciągu ostatnich 12 lat, nieco ponad 1 milion osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.