Strona główna > Rosja > W Rosji protesty przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego

W Rosji protesty przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego

W niedzielę w wielu miastach Rosji odbyły się protesty przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego. W środę prezydent Vladimir Putin obiecał załagodzenie zmian, ale zaznaczył, że reforma jest potrzebna pod względem finansowym.

Protesty w Rosji zostały zorganizowane przez Komunistyczną Partię Federacji Rosyjskiej. Liczebność uczestników jedna z organizacji pozarządowych szacuje się na około 9 tysięcy, a służby porządkowe na 6 tysięcy. 1,5 tysiąca protestujących przyszło na zgromadzenie zorganizowane przez partię Sprawiedliwa Rosja. Demostracje przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego odbyły się Petersburgu, Władywostoku, Symferopolu, Omsku, Barnaule, Nowosybirsku.

„Dziś prowadzimy ogólnorosyjski protest przeciwko tej kanibalistycznej reformie”- przywódca Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej Giennadij Ziuganow.

Protesty przeciwko reformie odbywają się już od wielu miesięcy. Reforma wieku emerytalnego została wprowadzona czerwcu 2018 roku. Według sondażu przeprowadzonego przez Centrum Lewady, aż 90 procent badanych jest przeciwko podniesienia wieku emerytalnego.

Prezydent Rosji podczas wystąpienia w środę zapowiedział złagodzenie wieku emerytalnego. Putin zaproponował podniesienie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i wiele ulg emerytalnych. W pierwotnym planie wiek emerytalny dla kobiet miał być po ukończeniu 63 lat. Obecny wiek emerytalny wynosi 55 lat dla kobiet i 60 dla mężczyzn.

źródło: forsal.pl

Za: http://narodowcy.net/w-rosji-protesty-przeciwko-podniesieniu-wieku-emerytalnego/

Data publikacji: 2.09.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *