Strona główna > Rosja > W Rosji nadchodzi podwyższenie wieku emerytalnego !

W Rosji nadchodzi podwyższenie wieku emerytalnego !

W ubiegłym tygodniu ostatecznie wyjaśniono kwestię podniesienia wieku emerytalnego w Rosji. Na tle kryzysu demograficznego, stopniowego starzenia się aktywnej zawodowo ludności kraju a także kryzysu gospodarczego, władze rosyjskie zaczynają doświadczać wielkich trudności z wypłatą emerytur rosnącej liczbie emerytów.

aa

W związku z tym w ekonomicznym i finansowym bloku rządowym już dawno na poważnie zastanawiano się nad tym ażeby znacznie zwiększyć dla mężczyzn i kobiet wiek przejścia na emeryturę państwową.

Pierwszym krokiem w tym kierunku była decyzja podwyższenia wieku emerytalnego przyjęta w trzecim, ostatecznym, czytaniu projektu ustawy mającej na celu stopniowe zwiększanie wieku emerytalnego dla urzędników.

Ustawa zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2017 roku. Nowe normy dotkną urzękników państwowych, samorządowych a także osób zajmujących stanowiska państwowe Federacji Rosyjskiej, państwowe stanowiska regionów, i państwowe stanowiska miejskie.

Ustawa przewiduje stopniowe zwiększenie, corocznie o pół roku, do 65 lat dla mężczyzn i do 63 lat dla kobiet, wieku emerytalnego, dającego prawo do przyznania i wypłaty ubezpieczenia emerytalnego dla osób zajmujących państwowe i miejskie stanowiska. W ten sposób, na razie mowa jest tylko o urzędnikach państwowych, dla których wiek emerytalny wzrośnie do 65 lat i 63 lat dopiero w 2013 roku.

Jednakże można przypuszczać, że w ślad za tym nastąpi podniesienie wieku emerytalnego i dla wszystkich pozostałych kategorii rosyjskich obywateli.

I będzie to dużo wcześniej. To początek nieszczęść. Władza widzi pieniądze tylko u zwykłych ludzi. U oligarchów i złodziei z uporem ich nie zauważa. A miliardowe długi umarza na lewo i na prawo.

a1,0

Za: http://protivkart.org/news/8310-v-rossii-gryadet-povyshenie-pensionnogo-vozrasta.html

Data publikacji: 16.05.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *