Strona główna > Rosja > W Rosji ludzie się budzą

W Rosji ludzie się budzą

ludzie Wolna Polska Wiadomości

Ludzie się budzą. Rating Putina zmierza ku zeru…Ludzie w ogóle już nikomu nie ufają. Tylko jedna piąta mieszkańców rosyjskiej stolicy, w przypadku przeprowadzenia wyborów, wyraziła gotowość głosowania na obecnego prezydenta Federacji Rosyjskiej, Władimira Putina.

ludzie budzenie Wolna Polska WiadomościTaka sama liczba obywateli oddałaby swoje głosy na partię władzy- „Jedinaja Rossija”. Według sondażu rating Putina w Moskwie jest o jedną czwartą niższy niż w reszcie Rosji. Tak więc na obecnego szefa państwa  w lipcu, w Moskwie, gotowych było głosować 21% respondentów a miesiąc wcześniej w całej Rosji 29% badanych. Jednocześnie tylko 6% moskwiczan oddałoby swój głos na lidera Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej, Giennadija Ziuganowa, 3% na szefa partii „Jedinaja Rossija”, Dmitrija Miedwiediewa i tyleż samo na miliardera i lidera „Platformy Obywatelskiej” (Grażdanskaja Płatforma), Michaiła Prochorowa i lidera Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR), Władimira Żirinowskiego. „Opozycjonista” Alieksiej Nawalnyj może liczyć na 1% głosów. Ponad jedna trzecia (34%) respondentów nie wie na kogo oddałaby swój głos. A 12% respondentów nie głosowałaby w ogóle albo nie wie czy głosowałaby czy nie. Rating partii „Jedinaja Rossija” w Moskwie jest niższy o jedną piątą niż na terytorium reszty Rosji. Tak więc w wyborach do Dumy Państwowej na „jedinorosów” gotowych jest głosować 20% moskwiczan i 25% obywateli reszty Rosji. Na 10% mogą liczyć komuniści, na 7% liberalni demokraci, na 6% przedstawiciele „Grażdanskoj Płatformy” (Platforma Obywatelska) i na 4% niezarejestrowane „Porozumienie Ludowe” (Narodnyj Alians) Nawalnego. Poza tym wśród obywateli Federacji Rosyjskiej poparcie wyżej wymienionych partii opozycyjnych, oprócz KPFR i LDPR, jest niższe niż wśród moskwiczan. Ponadto 21 % moskwiczan jest ciągle niezdecydowanych co odpowiedzieć na pytanie o preferencje wyborcze albo nie zamierza iść na wybory w ogóle. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 4-8 lipca 2013 roku na reprezentatywnej próbce mieszkańców Moskwy w liczbie 1000 osób w wieku lat 18 i powyżej. Błąd badania wynosi 4,8%.

Źródło: http://www.3rm.info/37005-narod-prozrevaet-reyting-putina-stremitsya-k-nulyu-narod-voobsche-uzhe-nikomu-ne-doveryaet.html

Data publikacji: 12.07.2013

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *