Strona główna > Rosja > W Rosji będą pracować do 70 roku życia

W Rosji będą pracować do 70 roku życia

Za: http://www.bibula.com/?p=66048

Data publikacji: 3.01.2013

putinart

 

Nowa ustawa nie dotyczy jednak wszystkich obywateli a jedynie… najwyższych urzędników, którzy w ten sposób uzyskali możliwość pozostania na stanowiskach.

Ustawa była wyłączną inicjatywą Władimira Putina, który złożył projekt do Dumy Państwowej jeszcze w wrześniu ubiegłego roku. Izba niższa rosyjskiego parlamentu przyjęła poprawki do prawa „O państwowej służbie w Federacji Rosyjskiej” 19 grudnia 2012 r. 26 grudnia to samo przegłosowali członkowie Rady Federacji.

Zgodnie z nową ustawą urzędnicy na najwyższych stanowiskach państwowych będą mogli pozostać na nich aż do ukończenia siedemdziesiątego roku życia. Wcześniej górna granica wynosiła sześćdziesiąt lat – w szczególnych okolicznościach, w przypadku obopólnej zgody zainteresowanych stron można było ją przenieść do sześćdziesięciu pięciu.

Jak informują przedstawiciele prezydenta – wprowadzenie prawa „przyczyni się do utrzymania na służbie wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych urzędników”. Warto dodać, że wspomniane wyżej ograniczenia nie dotyczyły samego prezydenta Federacji Rosyjskiej. Jednak w gronie jedenastu najbliższych współpracowników Putina aż pięciu przekroczyło już wiek sześćdziesięciu lat.

Źródło: rembler.ru, regnum.ru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.