Strona główna > Bez kategorii > W putlerowskiej eFeRji żyje się gorzej niż w Belize

W putlerowskiej eFeRji żyje się gorzej niż w Belize

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id14662.html

Data publikacji: 31.10.2012

Tłum. RX

Wypijmy za przyszłość…(Szełomow i Lazar)

Rating „Legatum Prosperity Index” obejmuje 142 kraje w których zamieszkuje 96% światowej populacji naszej planety. Kraje te generują 99% światowego PKB. Określenie najlepszego kraju świata opiera się nie tylko na podstawie wskaźników dobrobytu materialnego. Przy obliczaniu wyników bierze się pod uwagę ocenę ośmiu parametrów:

zaufania do rządu, poziomu ochrony praw i wolności, rozwoju medycyny, możliwości rozwoju swojego biznesu, oceny rozwoju systemu oświaty, wskaźniki socjalnego dobrobytu społeczeństwa, poziomu zaufania bliźniemu, chęć okazania pomocy potrzebującym i tak dalej. Jak informuje strona www.bfm.ru to liderem ratingu jest Norwegia, na drugim miejscu Dania a czołową trójkę zamyka Szwecja. Cały rating zamyka Afganistan, Kongo i Republika Środkowoafrykańska. Federacja Rosyjska znajduje się na miejscu 66 poniżej Belize, kraju środkowoamerykańskiego z populacją około 300 tysięcy obywateli.

W ubiegłym roku Federacja Rosyjska w globalnym ratingu zajęła 59 miejsce.

Przegrała z Belize z powodu niskich ocen parametrów „bezpieczeństwa”, „zaufania do rządu” i wskaźników tak zwanego „kapitału społecznego”. Tak więc w Federacji Rosyjskiej z wolności wyboru jest zadowolone 62,6% respondentów a w Belize 70,5%. W Rosji na pytanie „Czy ofiarowalibyście środki na cele charytatywne?”, twierdząco odpowiedziało 7,2% respondentów a w Belize co 3 (trzeci) respondent. W Belize ludzie częściej chodzą do kościoła. Na pytanie „Czy byliście w kościele w ubiegłym tygodniu?”, odpowiedź „tak” padła ze strony 2/3 respondentów Belize przy czym w tym samym okresie w Rosji odpowiedzi twierdzących było 11%. Oprócz tego w Rosji więcej obywateli (ponad 80%) uważa, że urzędnicy i biznes są skorumpowani.

Od lewej ku prawej: Nędza, upadek obyczajów, wolność słowa, nazizm, bydło, kultura, pedalstwo, drogi, dzieciństwo. Rosja, najlepszy kraj na świecie. (UWAGA: Redakcja StSy nie utożsamia się z nazywaniem obecnego żydomasońskiego tworu politycznego na ziemiach rosyjskich mianem „Rosja”, stąd często używamy pojęcia „eFeRja” żeby nie obrażać Rosjan i pozostać w zgodzie z rzeczywistością).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.