Strona główna > Bez kategorii > W putlerowskiej eFeRji walka z religijnym ekstremizmem to priorytet

W putlerowskiej eFeRji walka z religijnym ekstremizmem to priorytet

Źródło: http://3rm.info/27875-borba-s-religioznym-ekstremizmom-stanet-osnovnym-napravleniem-raboty-vice-premera-vladislava-surkova.html

Data publikacji: 31.08.2012

Tłum. RX

Prawiesławni „rossijanie”, ale bez ekstremizmu. Żyd kaukaski Asłambek Dudajew ( ksywa Surkow) i żyd nizinny Szełomow (ksywa Putin).

Walka z ekstremizmem religijnym będzie głównym przedmiotem pracy wicepremiera, żyda, Władisława Surkowa, na stanowisku szefa rządowej komisji ds. stowarzyszeń religijnych, pisze piątkowa gazeta Kommiersant.

„Jednym z głównych zadań komisji będzie przeciwdziałanie używaniu religii do celów ekstremistycznych. Przez ostatnie pół roku stało się jasne, że realizacja tego zadania wymaga zwiększonej kontroli”- pisze gazeta powołując się na swojego informatora w rządzie.

W czwartek okazało się, że żyd Surkow zastąpił wicepremiera Olgę Gołodiec na stanowisku szefa komisji rządowej ds. religijnych. Zgodnie z postanowieniem z 28 sierpnia zastępcą Surkowa na tym stanowisku będzie wiceminister kultury Federacji Rosyjskiej, Iwan Diemidow. Jak twierdzi informator gazety w rządzie, głównym zadaniem Surkowa będzie niwelowanie negatywów wokół Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, które narosły w ciągu ostatnich miesięcy. Obecny wicepremier w latach pracy w administracji prezydenta (od 1999 roku do 2011 roku) był odpowiedzialny za wzajemne stosunki pomiędzy organizacjami religijnymi. Ponadto, jak zauważa gazeta, w przeddzień mianowania Surkowa przewodniczącym komisji, rozpatrywano możliwość stworzenia oddzielnego wydziału rządowego ds. organizacji religijnych z Diemidowem jako szefem. Jednakże w przeddzień publikacji rozporządzenia o mianowaniu Surkowa informator gazety w rządzie powiedział gazecie, że pomysł stworzenia oddzielnego wydziału nie będzie realizowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.