Strona główna > Bez kategorii > W putlerowskiej eFeRji pozwalają prywatnym ochroniarzom bić ludzi.

W putlerowskiej eFeRji pozwalają prywatnym ochroniarzom bić ludzi.

Komentarz: Redakcja StSy zachęca wszystkich czytelników do merytorycznej krytyki i kwestionowania przedstawianych faktów w zamieszczanych materiałach jeżeli są one niezgodne z prawdą. Prośba ta jest spowodowana zarzutami o nierzetelność pod adresem StSy ze strony różnych, co prawda bardzo nielicznych,  blogerów, którzy niestety krytykują nie powołując się na fakty a uciekając się jedynie do niskich pomówień. Redakcja StSy z góry dziękuje za merytoryczne uwagi.

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id15060.html

Data publikacji: 4.12.2012

Tłum. RX

ochroniarze

 

Projekt poprawek do ustawy „O prywatnej działalności detektywistycznej i ochroniarskiej”, pozwalający pracownikom prywatnych firm ochroniarskich (CzOPow) na stosowanie siły fizycznej, jest przygotowany w MWD (MSW) Federacji Rosyjskiej. Wkrótce planowane jest wniesienie go pod obrady Dumy Państwowej, pisze gazeta „Izwiestia”.

Zgodnie z policyjnymi poprawkami, pracownikom prywatnych firm ochroniarskich (CzOPow) zezwoli się na stosowanie siły fizycznej czyli na bicie człowieka ale tylko po tym jak ochroniarze ustnie ostrzegą „przestępcę” o swoich zamiarach. Ale i wtedy nie natychmiast bo po ostrzeżeniu, ochroniarze powinni dać swojej ofierze czas na spełnienie ich żądań, zanim użyją siły. Po takim incydencie, w przypadku zranienia lub śmierci człowieka, który nie podporządkował się ochroniarzowi, a także po zastosowaniu środków specjalnych, ochroniarz powinien powiadomić o tym prokuratora w ciągu 24 godzin.

„Dokument jest uzgodniony z FSB, Ministerstwem Środowiska, Ministerstwem Rozwoju Regionalnego, Ministerstwem Przemysłu i Handlu oraz z Prokuraturą Generalną”- poinformowano w MWD (MSW) Federacji Rosyjskiej o zatwierdzeniu zaproponowanych środków w tych instytucjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.