Strona główna > Bez kategorii > W putinowskiej eFeRji Rosjan zaczipują w roku 2013 zgodnie z wymogami NWO.

W putinowskiej eFeRji Rosjan zaczipują w roku 2013 zgodnie z wymogami NWO.

Źródło: http://3rm.info/30262-rossiyan-chipiziruyut-v-novom-godu.html

Data publikacji: 15.11.2012

Tłum. RX

Masowe wydawanie UEK (Uniwersalnych Kart Elektronicznych) Rosjanom rozpocznie się w 2013 roku. Poinformował o tym prezes organizacji zajmującej się realizacją tego projektu, Alieksiej Popow. Zaraz po Nowym Roku karty z czipami otrzymają obywatele, którzy napiszą w tej sprawie podanie a później i wszyscy, którzy tego będą chcieli, informuje „Interfax”. Według zamysłów Ministerstwa Łączności, Nikołaja Nikiforowi, takie plastikowe karty z czipami, w rzeczywistości, zastąpią Rosjanom ich dowody tożsamości.

Na tych kartach będą zapisane wszystkie dane, cała informacja o posiadaczu karty. Cyfrowe nośniki (UEK) otworzą dla obywateli kraju cały szereg udogodnień. UEK sprowadzi kontakt obywateli z urzędnikami do minimum i uprości korzystanie z różnych usług państwowych.

Ta karta pozwoli zwłaszcza na płacenie podatków i różnego rodzaju kar finansowych, ułatwi bezproblemowe załatwienie paszportu i będzie pełniła rolę biletu na przejazd środkami transportu publicznego.

Alieksiej Popow, prezes federalnej, pełnomocnej organizacji o nazwie „Uniwiersalnaja eliektronnaja karta”, mówi: „Za pomocą karty można płacić podatki i kary finansowe, uzyskiwać paszporty na zagranicę i inne dokumenty. Inny przykład to zasiłek macierzyński. Za pomocą UEK można go będzie otrzymać bez jednej wizyty w urzędzie opieki społecznej. Od 1 kwietnia 2013 roku kartę będzie można używać zamiast biletu w środkach transportu publicznego”.

Pierwsze karty elektroniczne zostały już wprowadzone w 5 pilotażowych regionach a mianowicie w Astrachaniu, Baszkirii, okręgu wołgogradzkim, Kraju Krasnodarskim i Tatarstanie. Swoją chęć zaznajomienia się z działaniem kartywyraziło około 8 tysięcy Rosjan a 5 tysięcy obywateli już ją otrzymało. Posiadaczami karty stają się także moskwiczanie.

Inteligentną kartę z czipem zamierzano wypuścić do masowego użycia jeszcze w ubiegłym roku, przypomina NTV.Ru. Jednakże z powodu marnej w Rosji infrastruktury „on-line”, wprowadzenie karty zostało przełożone. Do tego powstały jeszcze obawy, że przestępcy mogą uzyskać dostęp elektroniczny do karty uniwersalnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.