Strona główna > Rosja > W procesji krzyżowej ku pamięci Rodziny Carskiej wzięli udział samuraje

W procesji krzyżowej ku pamięci Rodziny Carskiej wzięli udział samuraje

Coroczna procesja krzyżowa przeszła w piątkową noc ze Świątyni – na – Krwi w Jekaterynburgu do monasteru ku czci Świętych Carskich Męczenników na uroczysko Ganina Jama.

a6

Według wstępnych obliczeń w procesji modlitewnej ku czci i  pamięci rodziny Mikołaja II wzięło udział około 60 tysięcy ludzi, donosi służba prasowa lokalnej eparchii.

aa

Wierzący przeszli drogę, którą w 1918 roku przewieziono rytualnie zamordowanych członków Rodziny Cesarskiej. Pochód prowadził metropolita jekaterynburski i wierchoturski, Cyryl, z duchowieństwem.

Pochód rozciągnął się na długości od 2 do 3 kilometrów. W procesji krzyżowej wzięli udział przedstawiciele japońskiej delegacji w strojach narodowych. Przyjechali oni z regionu Sacuma, gdzie ich przodkowie 110 lat temu, przyjmowali przyszłego cesarza Mikołaja II.

Ganina Jama to porzucony rudnik leżący w odległości kilku kilometrów od Jekaterynburga. Po zamordowaniu członków rodziny cesarskiej w lipcu 1918 roku, w domu Ipatiewa w Jekatyrenburgu, ich ciała przewieziono do kopalni rudy i zrzucono do szybu. Okazało się, że szyb jest zbyt płytki ażeby ukryć zwłoki w sposób niezawodny i dlatego na następny dzień żydo-bolszewiccy  mordercy zdecydowali się na przewiezienie zwłok do innych szybów przy moskiewskim trakcie.

W Patriarchacie Moskiewskim obecnie, tak jak i poprzednio, są wątpliwości co do autentyczności carskich szczątków znalezionych pod Jakaterynburgiem. Jednocześnie w Cerkwi wielokrotnie składano oświadczenia co do gotowości do wzięcia udziału w dalszym badaniu sprawy autentyczności szczątków rodziny carskiej.

We wrześniu 2000 roku miejsce Ganina Jama odwiedził patriarcha Alieksij II, który pobłogosławił budowę w tym miejscu monasteru, który zbudowano w ciągu 3 lat. W obrębie tego sanktuarium znajduje się 7 drewnianych świątyń (zgodnie z liczbą członków rodziny cesarskiej). Jedna z nich, świątynia ku czci Ikony Matki Bożej „Panującej”, spłonęła całkowicie w 2010 roku ale jest już obecnie odbudowana.

Główna świętość tego sanktuarium to szyb nr 7, miejsce zniszczenia szczątków świętych carskich męczenników. Jest tutaj ustawiony krzyż adoracyjny. Codziennie po wieczornym nabożeństwie mnisi monasteru odbywają wokół szybu procesję krzyżową. Ponadto corocznie, w noc z 16 na 17 lipca, podczas „dni carskich”, do sanktuarium przychodzi procesja krzyżowa złożona kilkudziesięciu tysięcy ludzi.

a,a

a2

a2,0

a4

a5,0

a5

Droga skruchy i pokuty. W Jekaterynburgu tysiące prawosławnych uczciło pamięć carskiej rodziny.

https://www.youtube.com/watch?v=yOIdq-b711A

https://www.youtube.com/watch?v=3GxLMa2Y81E

Za: http://3rm.info/main/57996-v-pamyat-o-carskoy-seme-v-krestnom-hode-v-ekaterinburge-prinyali-uchastie-yaponcy.html

Data publikacji: 18.07.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *