Strona główna > Bez kategorii > W Petersburgu przywrócą tablicę pamiątkową ku czci żydowskiego bandziora Mojżesza Urickiego

W Petersburgu przywrócą tablicę pamiątkową ku czci żydowskiego bandziora Mojżesza Urickiego

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id13430.html

Data publikacji: 23.07.2012

Tłum. RX

Rzeźnik i oprawca Mojżesz Urickij

W 2013 roku władze Sankt Petersburga zamierzają przywrócić tablicę pamiątkową na domu w którym mieszkał oprawca i zbrodniarz Mojżesz Urickij, informuje IA” BałtInfo”.

Tablica była zdemontowana przez nieznanych ludzi w dniu 17 czerwca. Moralną odpowiedzialność za zniszczenie tablicy wzięła wtedy na siebie Partia Rosyjska pod przywództwem Nikołaja Bondarika.

Petersburscy podatnicy zapłacą za jej przywrócenie 150 tysięcy rubli, informuje się w odpowiedzi gubernatora Sankt Petersburga, Georgija Połtawczienko, na zapytanie poselskie frakcji Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej, zaniepokojonej zbezczeszczeniem pamięci pierwszego przewodniczącego petersburskiej czerezwyczajki.

Tablica pamiątkowa ku czci żydowskiego rewolucjonisty Mojżesza Urickiego zniknęła z fasady kamienicy nr 9 na 8 linii Wyspy Wasilewskiej. W zapytaniu komunistów pisze się także, że tam „kiedyś mieszkał wybitny rewolucjonista o którym swego czasu pisał Łunaczarski: „Był on w Piotrogrodzie najstraszliwszym wrogiem imperialistycznych złodziei i bandytów wszystkich odcieni i wszystkich odmian””.

W odpowiedzi gubernatora Georgija Połtawczienko, informuje się, że z powodu kradzieży tablicy pamiątkowej poświęconej Urickiemu wdrożono postępowanie karne z powodu znamion przestępstwa wyczerpujących artykuł 158 Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej.

W związku z postępowaniem wyznaczono badanie śladów i ekspertyzę. Postępowanie karne prowadzone jest pod specjalnym nadzorem kierownictwa UMWD FR (Zarząd MSW FR) Rejonu Wasilewskiego Sankt Petersburga ponieważ tablica znajduje się w rejestrze miejskiego Muzeum Kultury (?!) i figuruje w zbiorach muzealnych Federacji Rosyjskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.