Strona główna > Świat > W największej na świecie sodomskiej synagodze świętowano zniesienie prawa o ochronie małżeństwa.

W największej na świecie sodomskiej synagodze świętowano zniesienie prawa o ochronie małżeństwa.

syn1W środę 26 czerwca w synagodze należącej do kongregacji „Beth Simchat Tora”, położonej w (nowojorskiej) Greenwich Village, zebrali się członkowie wspólnoty ażeby pogratulować sobie wzajemnie w związku z historycznym wydarzeniem. W tym dniu Sąd Najwyższy USA uchylił działanie prawa o ochronie małżeństwa rozumianego jako jedynie związek pomiędzy kobietą a mężczyzną. Sąd określił to prawo jako dyskryminację w odniesieniu do par homoseksualnych. Synagoga kongregacji „Beth Simchat Tora” nazywa siebie największą w świecie synagogą LBGT (Lesbijki, Biseksualiści, Geje, Transseksualiści), której drzwi są otwarte dla żydów każdej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Wspólnocie, założonej w 1973 roku, która to nabyła dopiero własny budynek w 2011 roku, przewodzi rabinica Sharon Kleinbaum, jawna lesbijka. Według Kleinbaum, znaczenie decyzji Sądu Najwyższego jest nie do przecenienia. W wywiadzie dla gazety „The Forward” kilka par, należących do wspólnoty „Beth Simchat Tora”, wyraziło swoją radość z powodu decyzji sądu.

Źródło: http://antisionizm.info/V-krupneyshey-v-mire-pederasticheskoy-sinagoge-otprazdnovali-otmenu-zakona-o-zashchite-braka-559.html

Data publikacji: 1.07.2013

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.