Strona główna > Bez kategorii > W Kosowie rozpoczęto nowa falę prześladowania Serbów

W Kosowie rozpoczęto nowa falę prześladowania Serbów

Źródło: http://3rm.info/21671-v-kosovo-nachalsya-novyj-vitok-presledovanij.html

Data publikacji:28.02.2012

Tłu. RX

Albańscy bojówkarze (albańsko-kosowskie siły specjalne) aresztowali sześciu Serbów, którzy według albańskich twierdzeń, są pracownikami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Serbii w Gniljanie. Aresztowanych oskarża się o dążenie do „obalenia porządku konstytucyjnego w Kosowie”, donosi www.srpska.ru

Aresztowanym skonfiskowano broń myśliwską, automat m-48, pistolet TT, 473 naboje, cztery komplety umundurowania MSW Serbii i „dokumenty dotyczące tej sprawy”, donosi kosowska „policja”. Przestępstwo aresztowanych polega na tym że wydawali oni paszporty i dokumenty prawa jazdy (Republiki Serbskiej) w wydziale Urzędu Policji Gniljan, od 1999 roku w mieście Vranje. Z punktu widzenia albańskich separatystów nie mieli oni do tego prawa ponieważ „jedyną legalną władzą” w kraju jest „rząd prisztiński”. Jest to bardzo znamienne, że incydent ten miał miejsce po tym jak Belgrad doszedł do porozumienia z albańskimi separatystami z Kosowa-Metohiji, w istocie uznając de facto ich władzę.

Reakcja rządu serbskiego na ten incydent będzie prawdziwym kryterium tego czy zamierza on ostatecznie zrezygnować z Kosowa-Metohiji czy nie. Przecież aresztowani Serbowie, funkcjonariusze serbskiej policji, z punktu widzenia serbskiego prawodawstwa wykonywali jedynie wiernie swoje obowiązki. Jeśli Belgrad ostro nie ujmie się za nimi to będzie oznaczało to uznanie legalności „albańskiej policji” w Kosowie. A od tego już tylko krok do uznania de iure niepodległości albańskiego Kosowa.

Serbska pieśń „Oj Kosowo, Kosowo”

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=LZDS0cBMRhw&feature=related]

Serbską pieśń „Oj Kosowo, Kosowo” śpiewa Iwana Żigon

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=8QKbujUeBqw&feature=related]

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.