Strona główna > NWO > W Kościele Katolickim świętują upadek chrześcijaństwa – XIX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce

W Kościele Katolickim świętują upadek chrześcijaństwa – XIX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce

„… Polska ma być mitem tego, co jest, tak jak jest…” – z filmu Oszołom – Jerzego Zalewskiego

Dzień upadku chrześcijaństwa zapoczątkowany przez JP2.

Tak wyglądała katedra w  po obchodach 

 9 godzin temu

Pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: od współzawodnictwa do współpracy” obchodzony będzie XIX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. 

„Urząd pracy w Katowicach poszukuje… imama” Rozumiem, że będą świadczyć usługi dla turystów?

fot. ilustracyjna /Wojciech Strozyk/REPORTER /Reporter

Niezwykłe ogłoszenie pojawiło się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Katowicach. Poszukiwany jest imam. A nawet dwóch.

Wymagania? „Wiedza religijno-prawna służąca indywidualnemu poradnictwu duchowemu i znajomość rytuałów religii muzułmańskiej”. Obowiązki liczne: od posługi religijnej i odprawiania nabożeństw, przez nadawanie imion, udzielanie ślubów i odprawianie pogrzebów, po wygłaszanie przemówień i propagowanie doktryny religii muzułmańskiej w kraju i za granicą.

Ponadto kandydat na imama powinien znać język arabski w stopniu, który pozwoli na prowadzenie modlitw i głoszenie kazań, nauczanie Koranu i indywidualne poradnictwo duchowe.

Wynagrodzenie? 3 tys. zł miesięcznie brutto, praca od 7:00 do 18:00 w tygodniu roboczym plus soboty i niedziele. Do tego umowa o pracę na 3 lata. Oferta pojawiła się na stronie PUP 7 stycznia 2019 r.

Uwagę na niecodzienne ogłoszenie zwrócił „Dziennik Zachodni”. „Tak, to bardzo oryginalna oferta. Ogłoszenie na tego typu stanowisku to u nas zdecydowanie nowość” – usłyszeli śląscy dziennikarze w PUP.

Jak czytamy na stronie dziennikzachodni.pl, sprawa ogłoszenia jest dość tajemnicza. Centrum Kultury Islamu w Katowicach odcina się od niej, a tamtejszy imam mówi, że nie wie nic o ofercie. Katowicki urząd nie zdradził zaś, kto jest autorem nietypowego ogłoszenia.

Ogłoszenie, które ukazało się na stronie PUP w Katowicach/ źródło: http://www.pup.katowice.pl/oferty/szczegoly/id/1511034 /INTERIA.PL

Znaleziono ciała 34 chrześcijan zamordowanych przez Państwo Islamskie

W kwietniu 2015 r. terroryści opublikowali w internecie nagranie wideo pokazujące brutalną egzekucję dwóch grup etiopskich chrześcijan w Libii (fot. REUTERS/Social Media Website/ Reuters TV)

W Libii odkryto masowy grób zawierający szczątki 34 etiopskich chrześcijan zamordowanych przez terrorystów Państwa Islamskiego. Według władz libijskich masowy grób znajduje się w pobliżu nadmorskiego miasta Sirte, kontrolowanego w 2015 roku przez Państwo Islamskie. Szczątki ofiar zostaną przekazane do Etiopii po zakończeniu ekshumacji.

W kwietniu 2015 r. terroryści opublikowali w internecie nagranie wideo pokazujące brutalną egzekucję dwóch grup etiopskich chrześcijan w Libii. Nagraniu towarzyszyły obraźliwe teksty skierowane przeciwko „ludowi krzyża” oraz zdjęcia zburzonych kościołów, ikon i cmentarzy chrześcijańskich.

Ofiary tej zbrodni określono jako członków „wrogiego Kościoła etiopskiego”. A byli to ubodzy młodzi migranci, którzy przybyli do Libii w nadziei, że albo znajdą tam pracę albo możliwość przedostania się do Europy.

Kilka miesięcy wcześniej, w tym samym 2015 roku, terroryści Państwa Islamskiego zamordowali 20 koptyjskich migrantów i ich kolegę z Ghany. Tych 21 męczenników koptyjski Kościół prawosławny ogłosił niedawno świętymi. Ich pamięci poświęcił też nowo zbudowane sanktuarium w Our w regionie Samalut. We wrześniu 2017 r. doczesne szczątki tych męczenników odkryto w masowym grobie również w pobliżu Sirte.

Podczas gdy los 21 koptyjskich męczenników znany jest na świecie, o zamordowaniu męczenników etiopskich wiedziano głównie w Afryce wschodniej i północnej. Kiedy rozpowszechniono nagranie wideo ukazujące egzekucję grupy etiopskich chrześcijan na plaży w pobliżu Sirte, a drugiej, w nieznanym miejscu zabitej strzałami w tył głowy, etiopskie ministerstwo spraw zagranicznych powołało specjalną komisję dla zbadania zbrodni.

Licząca ponad 90 milionów mieszkańców Etiopia jest drugim co do liczby ludności krajem Afryki. Ponad dwie trzecie Etiopczyków to chrześcijanie, głównie członkowie etiopskiego Kościoła prawosławnego. Powodem ataków islamistów jest zaangażowanie militarne Addis Abeby w zagrożonej rozpadem sąsiedniej Somalii.

źródło:

https://www.tvp.info/40760449/znaleziono-ciala-34-chrzescijan-zamordowanych-przez-panstwo-islamskie

Za: https://forumdlazycia.wordpress.com/2019/01/08/w-kk-swietuja-upadek-chrzescijanstwa-xix-dzien-islamu-w-kosciele-katolickim-w-polsce/#more-57708

8.01.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *