Strona główna > Świat > W Korei Południowej nauczanie Talmudu obowiązkowe

W Korei Południowej nauczanie Talmudu obowiązkowe

Źródło: http://3rm.info/22259-korejcy-uchat-talmud-v-obyazatelnom-poryadke.html

Data publikacji: 13.02.2012

Tłum. RX

Nie, nie. Panu zdrowie dopisuje, to jedynie mistyczna ekstaza ścienno-płaczliwa. I nie jest to jeszcze południowy Koreańczyk.

W Południowej Korei, której liczba ludności zbliża się do 50 milionów, Talmud został włączony do obowiązkowego programu szkolnego. Praktycznie w każdym południowokoreańskim domu znajduje się Talmud przetłumaczony na język koreański. Koreańskie matki uczą się Talmudu i przekazują jego „mądrości” swoim dzieciom.

„Nas zawsze głęboko intrygowały osiągnięcia żydów”- opowiada ambasador Południowej Korei w Izraelu. „Próbowaliśmy zrozumieć dlaczego wszyscy żydzi są tacy genialni? I doszliśmy do wniosku, że tajemnica leży w studiowaniu Talmudu. Postanowiliśmy, że jeśli nasze dzieci będą uczyły się Talmudu to i one staną się geniuszami tak jak żydzi i włączyliśmy naukę Talmudu do obowiązkowego programu szkolnego”- stwierdza ambasador.

Powiedział on także, że on sam rozpoczął naukę Talmudu we wczesnym wieku i znalazł w nim masę wartości bardzo bliskich tym tradycyjnym koreańskim a zwłaszcza zwyczaj zbierania się w piątki na wspólny rodzinny posiłek oraz szacunek do starszych.

„To co jednoczy Koreańczyków i żydów”- kontynuował ambasador, „to ogromne znaczenie jakie przywiązują rodzice do wychowania dzieci. Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych sporo jest imigrantów z Korei, którzy odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach prawie tak jak żydzi”.

Według opinii ambasadora Południowa Korea i Izrael to są bliźniacze siostry.

„Oba nasze narody mają długą i skomplikowaną historię”- powiedział ambasador. „Oba kraje uzyskały niepodległość w 1948 roku. Oba kraje są ubogie w surowce i mogą liczyć tylko na potencjał ludzki. Oba kraje mają wrogich sąsiadów”.

Południowo koreańskie dziecko uczy się z żydowskich tekstów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.