Strona główna > Świat > Ukraina > W Kijowie zamordowano kapłana i zakonnicę Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej

W Kijowie zamordowano kapłana i zakonnicę Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej

Patriarcha Cyryl wyraził kondolencje Prymasowi Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej w związku z zabójstwami osób duchownych na Ukrainie (29.07.2015)

a

Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl wysłał kondolencje Prymasowi Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Moskiewskiego Patriarchatu Metropolicie Onufremu w związku z tragiczną śmiercią duchownego Kijowskiej Diecezji kapłana Romana Nikołajewa i mniszki Florowskiego Klasztoru Wniebowstąpienia Alewtiny.

„Z głębokim smutkiem dowiedziałem się o tragicznej śmierci duchownego Kijowskiej Metropolii kapłana Romana Nikołajewa i mniszki Florowskiego Klasztoru Wniebowstąpienia Alewtiny.

Szczególne zaniepokojenie budzi ten fakt, że haniebne morderstwa kapłana i zakonnicy zostały popełnione w tym samym czasie, w którym nadal kontynuowane są zagarnięcia świątyń Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej, a w przestrzeni publicznej brzmią fałszywe zarzuty i groźby wobec jej kapłanów, zakonników i świeckich.

Mam nadzieję, że organy ścigania przeprowadzą obiektywne i dokładne śledztwo popełnionych zbrodni, a sprawcy ich zostaną wykryci i pociągnięci do należytej odpowiedzialności.

Modlę się o to, aby Pan dał pokój tym zmarłym sługom Bożym w krainie sprawiedliwych, umocnił w obecnych doświadczeniach Ukraińską Cerkiew Prawosławną i zachował od wszelkiego zła tych, kto wybrał życie, poświęcone służeniu Bogu” – mówi się w liście Patriarchy.

Przypomnijmy, „Russkaja Wiesna” informowała, że w nocy na 26 lipca w Kijowie, przez nieznanych sprawców został zastrzelony kapłan Roman Nikołajew, który zmarł w szpitalu w nocy 29 lipca, a 28 lipca w swoim mieszkaniu została znaleziona martwa zakonnica Alewtina (Natalia Krawczuk).

Źródło:

http://www.gr-sozidatel.ru/history/event-13675.html

29.07.2015 r.

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

1.9.2015 r.

Od umacza:

Według Agencji „Русская Весна” ciało mniszki Alewtiny znaleziono w jej mieszkaniu ze związanymi rękami. Ciało zostało znalezione właśnie w dniu Niebieskiej Patronki mniszki. Może to świadczyć o tym, ze zbrodni dokonali zwolennicy antychrześcijańskich (satanistycznych) kultów.

„Русская Весна” 29 lipca poinformowała, że w Kijowie zmarł przeor Świątyni pw. Wielkiej Męczennicy Tatiany Obołońskiego Dziekanatu Roman Nikołajew. Napadu dokonano 26 lipca. Przestępcy dwukrotnie wystrzelili kapłanowi w głowę, po czym znajdował się on w stanie śpiączki w ciągu 3 dni.

29.07.2015

http://rusvesna.su/news/1438177462

http://www.gr-sozidatel.ru/history/event-13665.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 2 =