Strona główna > NWO > W Izrahellu aktywnie wprowadza się paszporty biometryczne

W Izrahellu aktywnie wprowadza się paszporty biometryczne

Paszporty Izrael Wiadomości Polska ŚwiatPaszporty biometryczne w Izrahellu

Już około 10 tysięcy żydów zwróciło się do Urzędu Imigracyjno-Osiedleńczego z wnioskiem o wydanie biometrycznego paszportu zagranicznego (darkon) i wewnętrznego izraelskiego dowodu tożsamości (teudat-zeut). Takie są wyniki pierwszego miesiąca realizacji tego projektu.

Dotychczas w projekcie wydawania dokumentów biometrycznych utworzono 13 specjalnych biur. Jak się zauważa w Urzędzie Imigracyjno-Osiedleńczym, w ciągu następnych kilku tygodni zostanie otwartych jeszcze 15 centrów wydających paszporty biometryczne.

Obywatele Izraela posiadający ważny paszport zagraniczny, którego termin ważności jest dłuższy niż 2 lata a także właściciele paszportu z 5-letnim okresem ważności z możliwością przedłużenia ich terminu ważności na dalsze 5 lat, otrzymają nowy paszport biometryczny bezpłatnie. W pozostałych przypadkach koszt wydania dokumentu pozostał bez zmian.

Przy ubieganiu się o paszport w sposób bezpośredni, podczas składania dokumentów niezbędnych do wydania paszportu biometrycznego, wnioskodawca jest fotografowany przez specjalny aparat fotograficzny a także pozostawia odciski palców obu rąk. Te dane wprowadzane są do chipu, który jest wtopiony w okładkę paszportu.

Za: http://3rm.info/37844-v-izraile-aktivno-vydayut-biopasporta.html

Data publikacji: 11.08.2013

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.