Strona główna > Bez kategorii > W Hiszpanii postawią krzyż ku pamięci Białych Rosyjskich Ochotników

W Hiszpanii postawią krzyż ku pamięci Białych Rosyjskich Ochotników

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id12912.html

Data publikacji: 8.06.2012

Tłum. RX

Prawosławna Msza Święta na szczycie El Contadaro odprawiona dnia 9 października 1938 roku dla Białych Rosyjskich Ochotników walczących z żydokomunistyczną dżumą.

9 czerwca we wsi Cheka, 236 kilometrów od Madrytu odbyło się poświęcenie krzyża postawionego ku upamiętnieniu Białych Rosyjskich Ochotników, walczących przeciwko komunistycznej rewolucji w Hiszpanii w szeregach oddziałów Wodza Hiszpanii generała Francisco Franco, który uratował kraj przed czerwoną dżumą. Jak pisze „Liegitimist”, w tej miejscowości od 1 września 1938 roku do 16 stycznia 1939 roku stacjonowała jednostka wojskowa sił kontrrewolucyjnych w której szeregach służyli rosyjscy ochotnicy. Wtedy to protoprezbiter Alieksandr Szabasziej z Rosyjskiej Zagranicznej Cerkwii Prawosławnej odprawił Mszę Świętą na szczycie góry El Contandaro na wysokości 1639 metrów dnia 9 października 1938 roku w dzień Świętego Jana Ewangelisty, głównego święta Pułku Markowskiego.

„Święto spędziliśmy w bardzo uroczystej atmosferze”, donosił w liście rosyjski ochotnik N. Bołtin. „Rankiem ojciec protoprezbiter odprawił Mszę Świętą podczas której my wszyscy byliśmy obecni, następnie odmówiliśmy modlitwę do naszego patrona niebieskiego. Śpiewał nasz chór pod kierownictwem K. A. Gonczarienko. Zbudowano prowizoryczny ołtarz na szczycie góry. Przed nim podtrzymywane przez karabiny ustawione w kozły dumnie powiewały, rosyjski sztandar imperialny i hiszpańska flaga narodowa. We Mszy Świętej udział wzięli wszyscy nasi hiszpańscy towarzysze broni i, co nas wzruszyło, po modlitwach oni wszyscy nie tylko korzyli się przed krzyżem ale także całowali rękę ojcu Szabasziejowi.

Biali rosyjscy ochotnicy w boju przeciwko żydokomunie w Madrycie.

W ten sposób jakby odwdzięczali się nam za ten szacunek i względy, które okazywaliśmy w stosunku do ich duchownych. Możliwość rozpoczęcia pierwszego święta naszej jednostki od modlitwy dała nam wielką radość… Po Mszy Świętej ojciec Alieksandr odprawił nabożeństwo dziękczynne Świętego Jana Ewangelisty z proklamowaniem wiecznej pamięci Imperatora Nikołaja II, rodziny imperatorskiej, i wszystkich rosyjskich wojowników, którzy oddali swoje życie za „Wiarę, Cara i Ojczyznę” a następnie modlił się o długie życie Rosyjskiego Domu Carskiego, chrześcijańskiego żołnierstwa i oficerstwa oddziału rosyjskich ochotników w Hiszpańskiej Armii Narodowej. Wszyscy widzieliśmy szczęśliwy znak w tym, że podczas prawosławnej liturgii nasz własny, rosyjski sztandar był wsparty na karabinach rosyjskich ochotników, którzy ani na chwilę nie przerwali Białej Walki i przy pierwszej sposobności chwycili za broń żeby nie słowami ale czynem walczyć z wrogami naszej Ojczyzny. Tutaj wojna zbliża się ku swemu zwycięskiemu końcowi. My wszyscy tutaj głęboko wierzymy, że zadany przez generała Franco ciężki cios Kominternowi, będzie miał swoje reperkusje i w Rosji i dni władzy nad Rosją tegoż Kominternu są policzone”.

Biali ochotnicy rosyjscy w Barcelonie w zażartej walce z żydokomuną.
Bohaterowie z dalekiej Prawosławnej Rosji wspierają swych hiszpańskich, katolickich towarzyszy broni w walce z żydo-satanistyczną zarazą dążącą do ujarzmienia wolnej Hiszpanii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.