Strona główna > Bez kategorii > W Grecji mamy zamieszki policji z policją

W Grecji mamy zamieszki policji z policją

źródło: http://blog.alexanderhiggins.com/2012/09/06/greece-police-riot-police-180381/

Greccy policjanci i członkowie związków zawodowych policji w czasie starć przed siedzibą policji w Atenach, 06 września 2012 r.

Gdy bezrobocie podnosi się z najwyższego poziomu do poziomu absurdalnego w narodzie wzburzonym, jak grecki, to jak donosi Reuters, dochodzić zaczyna do starć pośród samej policji.

Oni zmuszają nas, abyśmy walczyli ze swymi braćmi” nawoływał jeden z tłumiących zamieszki policjantów do greckiej policji protestującej przeciwko cięciom oszczędnościowym oraz do tego, aby dali sobie spokój z tłumieniem demonstracji, jakie mają się odbyć w ten weekend.

Rządowe plany obniżenia płacy policji zawarte w nowej fazie cięć wydatków warte są prawie 12 mld euro przez okres dwóch lat, i składają się na nie policja, straż pożarna, straż wybrzeża, którzy mają wyjść z protestem dzisiaj w nocy w Atenach. Niebawem Trojka zażąda 8-dniowego tygodnia pracy i 99 % podstawy opodatkowania, a pistolet z drążcym na spuście palcem, trzymają już u swojej skroni i tylko czekać na drażliwy moment.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.