Strona główna > NWO > W godzinach poprzedzających ataki terroru w Paryżu Facebook wyłączył grupę Anonymous demaskującą rekruterów ISIS

W godzinach poprzedzających ataki terroru w Paryżu Facebook wyłączył grupę Anonymous demaskującą rekruterów ISIS

*update- Facebook przywrócił grupę #OpISIS “Report ISIS Accounts” bez możliwości komentowania.

a

Krótko przed masowymi skoordynowanymi atakami terrorystycznymi w Paryżu, za których przeprowadzenie wzięło odpowiedzialność ISIS, Facebook zdjął pierwotną grupę Anonymous, która jest odpowiedzialna za demaskowanie i raportowanie tysięcy kont na mediach społecznych używanych przez ISIS do szerzenia propagandy i rekrutowania.

Główną bronią używaną przez ISIS do rozpowszechniania ich ekstremistycznej ideologii są media społecznościowe, i bez względu na wasze stanowisko co do tego, jak grupa terrorystyczna została stworzona i kto ją stworzył, Twitter i Facebook są znacznymi narzędziami dla wzrostu Państwa Islamskiego.

W wysiłku zliczenia tej masywnej obecności ISIS w mediach społecznościowych, grupa Anonymous Red Cult rozpoczęła operację o nazwie #OpISIS jao środek zwalczania grupy terrorystycznej w przestrzeni cybernetycznej.

Idea, że Facebook usunął grupę nazywającą się „Zgłoś konta ISIS” jest niepokojąca i podnosi wiele kwestii etycznych. Prowadzona przez Anonymous grupa została usunięta przez Facebook zaledwie kilka godzin przed paryskimi atakami a administratorze grupy zostali zablokowani.

„Facebook odmówił odpowiedzi na nalegania od Red Cult oraz od Counter Current News i kilku innych alternatywnych wentyli medialnych, którzy skontaktowali się z nimi bezpośrednio przez ich liczne medialne powiązania.

Red Cult informuje nas, że jedynym celem i celem użytku wcześniej wspomnianej grupy było identyfikowanie i zgłaszanie kont ISIS w mediach społecznościowych prowadzących rekrutację. Nie tylko nie narusza to terminów świadczenie usług Facebook’a, właściwie pomaga im je zwalczać.”

Działania podjęte przez Facebook przeciwko tym, którzy usiłują zliczać grupy terrorystyczne ISIS, podnosi poważne zapytania dotyczące intencji kryjących się za tą akcją.

W przebudzeniu tych zażartych terrorystycznych ataków w Paryżu, pozostaje jedno pytania: Dlaczego ten gigant mediów społecznościowych deklaruje wojnę z Anonymous, grupą, która walczy o powstrzymanie rekrutacji nowych terrorystów ISIS?

Jay Syrmopoulos, 14. listopada 2015

Źródło: http://thefreethoughtproject.com/facebook-shuts-anonymous-group-exposing-isis-recruiters-hours-paris-terror-attacks/

Tłum. Work Buy Consume Die

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *