Strona główna > Bez kategorii > W Danii przymusza się do aborcji

W Danii przymusza się do aborcji

Źródło:  http://www.3rm.info/30769-v-danii-zhenschin-s-nizkim-dohodom-nasilno-zastavlyayut-delat-aborty.html

Data publikacji: 2.12.2012

Tłum. RX

abort

Pracownicy socjalni władz miejskich Danii przymuszają kobiety w ciąży, które mają niskie dochody, do rezygnacji z urodzenia drugiego dziecka. Opowiedziała o tym Simon Jorgensen jak we wrześniu 2011 roku jej opiekun społeczny zmusił ją do dokonania aborcji: „Mój opiekun społeczny powiedział mi, że jeżeli chcę żeby córka, którą już mam, została ze mną, to powinnam dokonać aborcji”- powiedziała młoda kobieta w wywiadzie dla „Copenhagen Post”. Kilku adwokatów potwierdziło, że władze miejskie niejednokrotnie zmuszały młode kobiety, takie jak Jorgensen, do przeprowadzenia aborcji.

aborcja

 

Lars Buurgard Sorensen, prawnik z miasteczka Bronderlev, poinformował, że sygnały od takich kobiet przychodzą do niego w ciągu dnia. Drugi prawnik, Rasmus Hedegaard z Aarhus, potwierdza słowa swojego kolegi, mówiąc, że podobne zgłoszenia telefoniczne od kobiet na, które wywierany jest nacisk ze strony władz miejskich, dostaje on prawie każdego miesiąca. Adwokat uważa za poniżające to, że państwo grozi młodej kobiecie tym, że odbierze jej żyjące już dziecko jeżeli nie zdecyduje się na aborcję. Jednakże pracownicy socjalni nie uważają oskarżeń pod ich adresem za uzasadnione, zauważa „NewsBalt”. Peter Brugge, szef służby socjalnej w Randers, gdzie wcześniej mieszkała Jorgensen, jest przekonany, że jego podwładny, rozmawiający z Jorgensen, miał prawo wspomnieć o aborcji.

„Myślę, że mówienie o aborcji jako możliwości jest normalne. To oczywiście nie oznacza, że trzeba kogoś zmuszać. Ale oni powinni być świadomi jakie są możliwe następstwa jeżeli nagle zdecydują się urodzić jeszcze jedno dziecko”- powiedział Brugge.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.