Strona główna > Świat > W Chersoniu sądzą polityka oskarżającego Żydów o ludobójstwo Słowian

W Chersoniu sądzą polityka oskarżającego Żydów o ludobójstwo Słowian

Źródło: http://shturmnovosti.com/view.php?id=35069

Data publikacji: 26.03.2012

Tłum. RX

Sierhij Kiriczienko i prokurator generalny Iranu, kwiecień 2009 rok

W Chersoniu rozpoczął się proces otwarty przeciwko byłemu kandydatowi na stanowisko mera miasta Sierhija Kiriczienko, którego oskarża się o podżeganie do nienawiści etnicznej. Jest to polityk znany ze swoich związków z Iranem i z tego, że oskarża żydów o wszystkie nieszczęścia Ukrainy, donosi IzRus. Jak wyjaśnia gazeta, ten działacz polityczno-społeczny, który odwiedzał Iran i ma bliskie stosunki z rządem ayatollachów, szczegółowo wyłuszczył swoje poglądy w ekskluzywnym wywiadzie dla portalu IzRus.

„Żydzi prowadzą ludobójstwo Słowian, wywołują kryzysy, ograbiają prosty lud, rozpowszechniają homoseksualizm i narkotyki”.

„Izrael jest skazany, mieszkają tam także dobrzy ludzie ale rządzą nim kryminaliści”- polityk ten podkreślił zwłaszcza te kwestie. „Żydzi gwałtownie „wtargnęli” do polityki i gospodarki Ukrainy poczynając od połowy lat 90-tych ubiegłego wieku. To rząd na czele z Jefimem Zwiagilskim, to deputaci ludowi Ukrainy są żydami, których liczba przewyższa dzisiaj ponad połowę składu parlamentu Ukrainy. To są pierwszy i drugi zięciowie Leonida Kuczmy (Franczuk i Pinczuk), to jego doradcy (Wołkow, Tabacznik i inni). Żydami są także oligarchowie, Cziernowieckij, Żiewago, Kołomojskij, Surkis, Miedwiedczuk, Feldman, Pinczuk, Poroszienko, Bogoliubow, Timoszenko, Firtasz, Taruta, Jarosławskij i inni. Lista jest bardzo długa. Oni wszyscy są żydami! Istnieje jeszcze lokalna władza regionalna i swoi, żydowscy, małomiasteczkowi oligarchowie, kontrolujący władzę za pomocą swoich kapitałów i sami biorący udział we władzy”- Kiriczienko powiedział w wywiadzie. Jednocześnie odciął się on od sympatii do Hitlera nazywając takie oskarżenia „płodem łgarstw pewnych chersońskich żydów”. Zauważmy, że Sierhij Kiriczienko to deputat ludowy Ukrainy I i II kadencji, zasłużony prawnik Ukrainy, przywódca związku zawodowego „Ludowa kontrola”, deputat chersońskiej Rady Miejskiej. Po raz pierwszy w historii niepodległej Ukrainy jest sądzony polityk właśnie za „antysemityzm”, zauważa portal. Tym samym rezultaty tego procesu sądowego pokażą czy nowa władza zdolna jest do walki z „ksenofobią” i „antysemityzmem”. Gmina żydowska wybudowała przed wejściem do budynku sądu zaimprowizowany „obóz koncentracyjny”. Dnia 24 lutego przy budynku chersońskiego Domu Sprawiedliwości zebrali się ludzie w obozowych pasiakach z żółtymi, sześcioramiennymi gwiazdami na piersiach. Inicjatorem pikiety była gmina żydowska Chersonia o czym portalowi IzRus doniósł „duchowy” przewodnik gminy, rabin izraelski Josef Icchak Wolf. Rabin zauważył także, że publikacje portalu IzRus o przejawach „antysemityzmu” w Chersoniu odegrały ważną rolę w pociągnięciu Kiriczienki do odpowiedzialności karnej. Po publikacji ambasada Izraela w Kijowie wysłała w 2009 roku oficjalną notę do milicji Chersonia wyrażającą zaniepokojenie w związku z „antysemickimi” wypowiedziami. Uczestnicy pikiety, którymi kierował emerytowany oficer Aleksandr Wajner, zorganizowali i manifestację dźwiękową głośno odtwarzając nagranie dźwiękowe huku wystrzałów, ujadania obozowych owczarków i ostrych komend po niemiecku.

Uczestnicy pikiety trzymali w rękach plakaty z napisami: „Razem zatrzymamy faszystowską zarazę!”, „Tak ukraińskiemu prawu!”, „Nie faszystowskim zwyrodnialcom!”, „Żydowska gmina Chersonia żąda kary dla podżegaczy do rasowej nienawiści!”.

Do członków żydowskiej gminy dołączyli weterani wojenni na czele z komunistycznym deputatem chersońskiej Rady Regionalnej, pułkownikiem Wiktorem Kucienko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.