Strona główna > Świat > W Berlinie powstanie wspólna ”świątynia” trzech religii

W Berlinie powstanie wspólna ”świątynia” trzech religii

Drżyjcie nietolerancyjni. Już wkrótce wasze dzielenie ludzi ze względu na rasę, kulturę, religię nie będzie miało sensu. W Berlinie, na żyznej glebie multikulturowości, powstaje właśnie międzywyznaniowy wspólny dom trzech religii (wywodzących się od wspólnego ojca Abrahama). Różnorodność staje się rzeczywistością.

a

Dom jedności powstanie na placu, który jest jednym z najstarszych placów Berlina. Miejsce wybrane pod budowę ma znaczenie symboliczne. W tym właśnie miejscu, w pierwszej połowie XIII wieku został zbudowany kościół św. Piotra, który był jedną z pierwszych budowli Berlina. Uszkodzony w czasie II wojny światowej został rozebrany przez komunistyczne władze NRD w 1964 roku. Miasto, które odziedziczyło działkę po upadku muru berlińskiego w 1989 roku, wydało już swoją zgodę na budowę domu, w którym mają znaleźć się: kościół, meczet i synagoga, a także wspólna sala konferencyjna.

a

a

W budynku będą znajdować się pomieszczenia wspólne. W opisie prezentowanych pomieszczeń pojawia się określenie „multi-wiara”. /Photography by Tom Harris/.

Kierownicy duchowi projektu „The House of One”mówią wspólnym głosem: Ten dom stanie się domem równości, pokoju i pojednania.

a

a

a

a

Źródło: http://www.ekspedyt.org/czarnalimuzyna/2016/03/18/47304_w-berlinie-powstanie-wspolna-swiatynia-trzech-religii.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.