Strona główna > Rosja > W Amerykańską „Listę Kremlowską” weszło 210 „popleczników Putina”…

W Amerykańską „Listę Kremlowską” weszło 210 „popleczników Putina”…

114 rosyjskich polityków i 96 biznesmenów

Ministerstwo Finansów USA podało do wiadomości publicznej tzw. Raport Kremlowski — dokument dotyczący dostojników i biznesmenów zbliżonych do prezydenta Rosji Władimira Putina i „firm półpaństwowych”, które mają bliskie kontakty z władzami. Lista zawiera 210 nazwisk: 96 biznesmenów, mających w posiadaniu ponad $1 mld, i 114 rosyjskich polityków. .

W szczególności, w „kremlowską listę” Stanów Zjednoczonych weszli: Dmitrij Miedwiediew, Igor Szuwałow, Witalij Mutko, Aliszer Usmanov, Roman Abramowicz, Sulejman Кerimow, Anton Wajno, Aleksiej Gromow, Dmitrij Pieskow, Władysław Surkow, Dmitrij Kozak. Również na liście ujęto Walentynę Matwijenko, Wiaczesława Wołodina, Igora Sieczina, Aleksieja Millera, Siergieja Naryszkina, Giennadija Stepanowicza, Aleksandra Bortnikowa, Piotra Awen’a, Władimira Potanina, G(H)ermana Grefa, Andrieja Kostina.

Ponadto, w ” Raporcie kremlowskim ” znajduje się lista firm, z udziałem kapitału państwowego powyżej 25%, i dochodach ponad $2 mld.

Dokument powiada również, że w tajnej części „Raportu Kremlowskiego ” mogą być zawarte nazwiska, nie wymienione w części jawnej. Ci ludzie „mogą zajmować w hierarchii stanowiska poniżej dostojników ujętych w jawnej części Raportu, lub mieć w posiadaniu mniej niż 1 mld usd”.

Jak wcześniej stwierdził w wywiadzie dla „Kommersanta” były koordynator polityki sankcyjnej departamentu stanu USA Daniel Fried, fakt znalezienia się na tej liście nie oznacza, że w stosunku do tych konkretnych osób zostaną automatycznie wprowadzone sankcje.

Przypomnijmy, że Departament Stanu USA ogłosił, że począwszy od 30 stycznia Waszyngton może wprowadzać sankcje wobec zagranicznych firm lub osób „za znaczące transakcje z organizacjami rosyjskiego sektora obronnego lub wywiadowczego „. Wcześniej Departament Stanu i Ministerstwo Finansów USA dostarczyły Kongresowi „tajny referat” na temat sankcji, ale tej informacji nie upublicznili.

Wiadomość w trakcie uzupełniania

—————-

YouTube:


Окружение Путина ожидает казнь: „Кремлевский доклад”. Персональные санкции.
Otoczenie Putina oczekuje wyroku: „Raport Kremlowski”. Personalne sankcje.


Кремлевский доклад
Raport Kremlowski


“Кремлёвский доклад” Вашингтона: Чьи головы СЛЕТЯТ после публикации новых мощнейших санкций США?
„Raport Kremlowski” Waszyngtonu: Czyje głowy polecą po publikacji nowych zaostrzonych sankcji USA?

—————–

źródło:
Коммерсант.ru
https://www.kommersant.ru/doc/3534176
В «кремлевский список» США вошли 210 «приближенных Путина»
30.01.2018,

———————-

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych,
ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.