Strona główna > Rosja > W Abchazji zabroniono dzieciobójstwa – przykład dla Rosji

W Abchazji zabroniono dzieciobójstwa – przykład dla Rosji

Lokalni deputowani uchwalili ustawę „O ochronie matki i nienarodzonego dziecka”. Podczas gdy w prawosławnej Rosji, którą niektórzy rosyjscy urzędnicy nazywają opoką światowego konserwatyzmu, dokonuje się milionów mordów nienarodzonych dzieci to maleńka i przez nikogo niezauważana Abchazja, nie posiadająca obecnie nawet opieki cerkiewnej, pokazuje światu przykład właściwego stosunku do życia nienarodzonych dzieci.

a11

W tych dniach deputowani do parlamentu Abchazji w końcowym czytaniu przyjęli projekt ustawy „O państwowej ochronie życia matki i nienarodzonego dziecka”, która wnosi poprawki do Konstytucji Republiki i faktycznie zakazuje dokonywania mordów na nienarodzonych dzieciach (tzw. aborcja) w tym, nieuznawanym przez świat, kraju.

„Uczeni i Cerkiew są przeciwko sztucznemu przerywaniu ciąży, morderstwo w łonie matki jest niedopuszczalne. Aborcja jest sztucznym zmniejszaniem wielkości, i tak już niewielkiej, populacji naszego kraju” – powiedział deputowany Said Harazija podczas omawiania projektu ustawy.

W jego opinii ustawa będzie korzystna dla rozwiązania demograficznego problemu: „Przyszłość naszego kraju zależy także i od zapewnienia bezpieczeństwa naszych dzieci a szczególnie nienarodzone dziecko, jak nikt inny, potrzebuje obrony i państwo jest zobowiązane do jego obrony” – podkreślił Harazija.

Abchascy deputowani nie żywią złudzeń co do tego, że można w jednej chwili i tylko za pomocą zmiany prawa rozwiązać tak nieprosty problem. Pracy w tym kierunku jest jeszcze wiele, przyznają deputowani, kierunek działania dla władz został wyznaczony, odtąd aborcja jest haniebnym czynem w społeczeństwie abchaskim i lokalne władze uczynią wszystko ażeby jak najmniej kobiet decydowało się na taki straszliwy czyn.

Według słów deputowanego Saida Harazija, przez cały okres powojenny w Abchazji dokonano 11900 czynów dzieciobójstwa a w 2014 roku dokonano takich czynów 890.

Po przedyskutowaniu poprawka antyaborcyjna została przyjęta 27 głosami za, przy 3 przeciwnych i 1 wstrzymującym się.

JEZUS ABORCJA

Na podstawie: http://3rm.info/main/60731-primer-dlya-rossii-v-abhazii-zapretili-aborty.html

Publikacja: 22.12.2015

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *