Strona główna > Polska > W 5 dni zamienili starą ruderę, w której mieszkała samotna staruszka w ciepły, przytulny domek

W 5 dni zamienili starą ruderę, w której mieszkała samotna staruszka w ciepły, przytulny domek

W ramach „Szlachetniej Paczki” młode małżeństwo z Lubaczowa na Podkarpaciu miało podarować 80-letniej kobiecie szafę, trochę jedzenia i środków czystości. Ostatecznie skończyło się na budowie nowego domu. Wystarczyło kilkanaście rąk do pracy i kilkudziesięciu darczyńców, żeby w ciągu sześciu dni odmienić życie starszej kobiety.

Tak o całej historii napisał Krzysztof Kopeć, inżynier, właściciel biura projektowego GeoBud z Lubaczowa.
Kiedy byłem mały rodzice opowiadali mi bajkę o Babie Jadze, mieszkającej w chatce na kurzej łapce-
Dzisiaj byłem w takiej chatce
Nie spotkałem tam jednak, żadnej baby Jagi, a przemiłą starszą Panią zdaną na łaskę losu i postawioną do walki o przetrwanie. Pani „babcia” mimo, że dobrze nie widzi ciągle ma wesołe oczy i uśmiechniętą buzię- nie narzeka. Żyje bez prądu i bez wody w chatce o powierzchni zabudowy 24m2.
Mam pragnienie aby zmienić chociaż odrobinę jej życie. Jej dom wymaga generalnego remontu- ale nie przerażam się bo wiem, że wspólnymi siłami damy radę. Chciałbym przede wszystkim podciągnąć jej wodę i prąd bo nie ma. W dalszej kolejności ocieplić jej chatkę, wymienić pokrycie dachu bo stare przecieka, odbudować wiatę na drewno, zbudować wc polowe, położyć wykładzinę PCV na podłodze w izbie, pomalować ściany. Jeżeli dysponuje ktoś materiałami budowlanymi jak: słupy drewniane, deski, krokwie, blacha (może być porozbiórkowa), styropian, wełna mineralna, siatka, folia, klej, cement, linoleum, płyty osb, rury do instalacji itp. i chciałby zrobić dobry uczynek lub odsprzedać mi w dobrej cenie byłbym prze szczęśliwy.
Wszystkie wymienione wyżej rzeczy nie muszą być nowe, może komuś zostało z budowy lub z rozbiórki i przewraca się po garażu.

W czasie generalnego remontu, staruszka przebywała poza miejscem zamieszkania, a ekipa każdego dnia ciężko pracowała do późnych godzin nocnych.

Gdy Pani Aniela wróciła do domu, nie mogła uwierzyć w to co się stało. Emocji i łez wzruszenia nie było końca. Nie wierzyła, że w życiu spotka ją jeszcze coś takiego.

Udało się i tak teraz wygląda jej nowy dom. Cudowna historia
Źródło: elubaczow.com, nowiny24.pl, Facebook
Foto: ze zbiorów inicjatorów akcji
za: http://dobrewiadomosci.net.pl/21646-5-dni-zamienili-stara-rudere-ktorej-mieszkala-samotna-staruszka-cieply-przytulny-domek/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *