Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > VAXXED – Pełny wywiad ABC World News z producentem filmu

VAXXED – Pełny wywiad ABC World News z producentem filmu

 Jest to nagranie wywiadu przeprowadzonego przez ABC World News z Delem Bigtree dwie godziny przed tym, jak Tribeca Film Festival ogłosiło, że „Vaxxed: Od zatuszowania do katastrofy ” nie zostanie pokazany podczas festiwalu. ABC World News pokazało jedynie 5 sekund z tego 11-minutowego wywiadu.

Del Bigtree, reżyser filmu VAXXED był producentem m.in. programu talk show pt. „The Doctors”, najlepszego medycznego programu talk show na świecie. Del znany jest także z tego, że zajmuje się historiami, których wielu ludzi nie chce poruszać. Robił programy o pestycydach, żywności GMO, o zanieczyszczeniu środowiska i jak to wpływa na zdrowie ludzi i dzieci.

Tym razem Del Bigtree zajął się sprawą bezpieczeństwa szczepionek, czyli przedstawił jak CDC – Centrum Kontroli Chorób, najważniejszy organ badający zdrowie na świecie zatuszował badanie, które ujawniało związek szczepionki MMR z autyzmem. Źródłem informacji do tego filmu stał się informator z CDC dr William Thomson, który ujawnił całą prawdę, popartą stosownymi dokumentami. Jednak, aby film był bardziej rzeczowy i naszpikowany ważnymi informacjami, reżyser przeleciał cały kraj, rozmawiał z ludźmi z całego świata, z naukowcami, ekspertami, matematykami, oraz lekarzami, którzy się temu przyjrzeli. Pokrył ten temat tak gruntownie, jak każdą inną historię w swoim życiu jako dziennikarz medyczny. A naprawdę smutną rzeczą było dla niego, że pewna ilość lekarzy, z którymi rozmawiał, powiedziała: „Del, wiem, że szczepionki powodują autyzm, ale nie powiem tego przed kamerą, ponieważ przemysł farmaceutyczny zniszczy mi karierę, tak samo, jak zrobili to z Andrew Wakefieldem.” I tak wygląda nasza sytuacja, jesteśmy zastraszani przez przemysł, który tak naprawdę nie dba o zdrowie naszych dzieci tak, jak powinien.

Wybranie filmu Dela przez Tribecę jako największego festiwalu filmowego na świecie, było dla niego ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Był dumny z tego, że pozostali przy swojej decyzji, aby pokazać ten film, pomimo ogromnej presji i uważał ich za takich, którzy twardo stoją przy swoim postanowieniu, aby Tribeca była otwartym forum dla ważnych dyskusji. Niestety ….. 2 godziny po tym wywiadzie wszystko legło w gruzach……

A co się okazało? Nawet tacy twardo stojący przy swoim postanowieniu potrafią się ugiąć i narobić w gacie, jak wszechpotężne kartele farmaceutyczne i przekupione państwowe instytucje wyrażą swój sprzeciw i pogrożą skorumpowanym paluszkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

60 − 53 =