Strona główna > Syjonizm i jego zagrożenia > Użytkownicy masowo żegnają pułapkę

Użytkownicy masowo żegnają pułapkę

prywatność pejs-zbuka

imagesUżytkownicy pejs-zbuka zamykają konta w rekordowych liczbach. 11 milionów użytkowników porzuca pejs-zbuk z powodu obaw o prywatność.

Nowe badania pokazują, że pejs-zbuk stracił w sumie 11 milionów użytkowników, 9 milionów w USA i 2 miliony w Wielkiej Brytanii. Badacze z Uniwersytetu w Wiedniu przeanalizowali decyzje 600 użytkowników, i okazało się, że porzucenie wynikało z takich powodów, jak obawy związane z prywatnością, niezadowolenie, ogólna bylejakość i płytkość dialogów oraz lęk przed uzależnieniem.

W ciągu kilku lat, pejs-zbuk stał się jedną z najbardziej popularnych stron internetowych na świecie, a ostatnio firma zdobyła dominację nad siecią społecznościową.

Najnowsze kontrowersje dotyczyły głównie cenzury profili różnych aktywistów oraz zalew „promocyjnych postów”, który odcinał każdego użytkownika od większości innych postów.

Ponieważ zmiany weszły w życie po cichu kilka miesięcy temu, użytkownicy pejs-zbuka mogą dopiero teraz zobaczyć tylko wycinek historii postów, jakie powinny się znajdować w ich News Feed.

Oprócz tego oszustwa na robieniu pieniędzy, nastąpił również wzrost działania cenzury.

Jeśli chcemy walczyć na straconej pozycji możemy protestować wobec pejs-zbuka i starać się, aby dokonali zmiany polityki. Niemniej jednak, tak naprawdę nie wydaje się to być skuteczne, a na pewno nie było skuteczne w przeszłości.

Musi dojść do tego samego rodzaju exodusu, jaki widzieliśmy kiedyś z MySpace do pejs-zbuka, i aby ten exodus miał miejsce, będziemy potrzebować bardziej atrakcyjnego medium społecznościowego, na które przejdą ludzie.

Już się pojawiają jakieś nowe sieci społeczne, ale na razie nie wydaje się, aby mogły skutecznie konkurować z pejs-zbukiem, przynajmniej jeszcze nie.

Wiadomo, że istnieją rzesze hakerów, którzy są bardziej inteligentni niż Mark Zuckerberg i mogą współpracować w celu stworzenia zdecentralizowanej, open source sieci społecznościowej, która wykopie pejs-zbuk całkowicie w otchłań niebytu.

Więc co wy na to, chłopaki? Czy podejmiecie rękawicę z wyzwaniem?

źródło: http://intellihub.com/2013/09/18/11-million-users-drop-facebook-privacy-concerns/

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.