Strona główna > Bliski Wschód > Uzupełniająca informacja na temat „ostatniego boju „ЧВК Wagner””

Uzupełniająca informacja na temat „ostatniego boju „ЧВК Wagner””

Jako motto:

 

„Ci Rosjanie to nie nasi żołnierze, oni zwolnili się miesiąc temu!”

„Co ciekawe, to to, że jednymi z pierwszych, może nawet przed wspomnianymi mediami, dezinformację tę uruchomili na swoich kanałach informacyjnych antyrządowi syryjscy rebelianci, którzy czemuś to wzięli zdjęcie powierzchni Marsa.”
Maria Zacharowa, rosyjski dyplomata RIA novosti 02:58
https://news.yandex.ru/yandsearch?cl4url=www.kommersant.rudoc/3549540&lang=ru&from=main_portal&stid
=mwIe1huLcboBsi23kKi7&t=1518722544&lr=21210&msid=1518722854.59429.22891.27884&mlid=1518722544.glob_225.22000634

„Zacharowa: w Syrii mógło zginąć pięciu rosyjskich obywateli ,ale to nie żołnierze”
Polityka
15 lutego, 15:46 data aktualizacji: 15 lutego, 17:37 UTC+3
Rzecznik MSZ FR dodał, że błędną informację o śmierci dziesiątek i setek Rosjan umieściły w przestrzeni medialnej  bojówki antyrządowe”
http://tass.ru/politika/4962156


Na temat interpretacji wideo o ostatnim boju „ЧВК Wagnera
czwartek, 15 lutego, w 2018 – 01:23
Michaił Połynkow

 

Proszę wybaczyć sprawiony zawód, ale de-kodowania nie będzie. Obawiam się, że szczegółowa analiza wywiadu może zdekonspirować człowieka, z którym rozmawiałem.
Ale ponieważ pytań jest wiele, odniosę się do wybranych, ważnych momentów.

1. To nie było ЧВК w dosłownym rozumieniu tego słowa. Ludzie podpisywali kontrakt z firmą „Euro-Polis” i szli według cywilnych kwalifikacji jak: ślusarze, geodeci, topografowie i tak dalej.

2. W operacji uczestniczyły trzy oddziały szturmowe . „Wiosna” – ex „Karpaty”, który składał się z mieszkańców Donbasu i Rosjan, którzy brali udział w walkach na Donbasie oraz oddziały 2-gi i 5-ty. To nie normalne kompanie po 121 osób, a oddziały szturmowe. Stan każdego z nich – 350 osób. Każdy z oddziałów dysponował własną techniką bojową, jak „zuszki” (зушки)*1. na Urałach i brdm. W operacji uczestniczyła również grupa pancerna z czołgami T-72 i dywizjon artyleryjski z M-30.
Obiecano przykrycie obrony przeciwlotniczej, ale nie było. Własnych środków obrony p/lot w składzie kolumny praktycznie też nie było. Bezpośrednio obiekty szturmowała „Wiosna”. 2-gi i 5-ty oddział stały w kolumnie na drodze, oczekując na rozkazy. Niemal natychmiast po rozpoczęciu szturmu rozpoczął się ostrzał artyleryjski. Łączności przez długi czas nie było. Źródło mówi, że to moździerze 120-ki ale może się mylić. Potem było uderzenie rakietowo-bombowe. Celność niewiarygodna. Na oczach źródła rakieta trafiła dokładnie w BRDM. Około czwartej rano resztki kolumny wyprasowały helikoptery.

Na wyjściu ostatki oddziałów ponownie nakryto udrzeniem rakietowo-bombowym.
Z powrotem na przeprawę (Eufrat?) z całej grupy pancernej dotarł tylko jeden czołg. Dywizjon artyleryjski w całości tam pozostał. Z pierwszego namiaru następowały precyzyjne trafienia .

3. O stratach źródło mówi, że z jego oddziału zginęło ponad dwieście osób. I to biorąc pod uwagę , że jego oddział nie brał udziału w szturmie. Na tej podstawie łatwo wierzę w liczbę 600 ofiar.

4. Transportów z rannymi było wiele. Wieziono nie tylko do Moskwy i MO(?), ale i do Pitera i Rostowa. trzeba oddać należne. Ewakuacja była operatywna (w czym byli, w tym i przywożono) a leczenie na wysokim poziomie.
5. W sprawie zdjęć i filmów. Każdy, kto podpisał kontrakt podlegał ścisłemu zakazowi fotografowania. W smartfonach zainstalowano specjalny program, blokujący dyktafon i kamerę.

Dodam swoją opinię. Kurdowie nie bardzo lubią publikować raporty o swoich zniszczonych wrogach. Amerykanie dobrze wiedzieli z kim sprawa i oczywiście mają zdjęcia. Myślę, że publikacja obrazu klęski oddziałów najemników rosyjskich i taka liczba ofiar nie jest im na rękę. To mogło by zjednoczyć wokół Putina wszystkich patriotów, nawet znajdujących się wobec niego w opozycji. I USA bardzo nie chce być w postaci krwi żądnego wroga Rosji*1, jak to było z ZSRR.


Ale nasze władze także bardzo nie chcą , aby prawda o tym, co się stało wyciekła na zewnątrz. Mnóstwo topornych fejków, przez które łatwo zdemaskować etatowych propagandziorów – świetna i już sprawdzona metoda na zamulanie prawdy i dyskredytowania wszelkich informacji o tym zdarzeniu.

Głównym zadaniem propagandziorów, jak myślę, to nawet nie ukrycie liczby ofiar, a bardziej globalny cel – wprowadzić mieszczuchowi do mózgu myśl, że „ЧВК Wagnera” w ogóle tam nie było, a jeśli byli tam Rosjanie, to tylko w składzie ВСК i ССО*2 . Którzy, nawiasem mówiąc na pewno wiedzieli, że obiektu będą bronić nie tylko Kurdowie, ale i Amerykanie. Osobiście mam wrażenie, że chłopaków pognali na rzeź. Pytanie tylko komu to potrzebne. Chyba w tej chwili na samym szczycie, w kremlowskich wieżach, dzieje się prawdziwy majdan, którego naiwni oczekują na ulicach stolicy.

 

PostPost
Po wczorajszej publikacji, uderzyła na mnie nie tylko lawina kremlbotów i oczywistych idiotów, ale i wielu moich rodaków, którzy zdarzenie szczerze przeżywają. Korzystając z okazji, odpowiadam wszystkim od razu. Pomoc finansowa ofiarom nie jest potrzebna. Nie trzeba nigdzie przelewać pieniądzy. Jak już powiedziałem, leczą ich jak w pierwszej kategorii.
Tak, było było wiele zainteresowania z prasy. Zapraszali na interwiew MK, Kommiersant, Reuters i jeszcze jakieś publikacje, szczerze mówiąc, ja już nawet szczególnie nie interesowałem się ich nazwami. Wszystkim dałem do zrozumienia, że nie jestem im potrzebny. Mnie nie potrzebna publicity i ich prawda. A przywracanie sprawiedliwości. A w to, że oficjalne media mogą wymierzać sprawiedliwość nie wierzę. Chociaż, jeśli by mi złożyli propozycję wywiadu na temat sytuacji na Donbasie, to może bym się i zgodził.

Nota Bene.
Po raz pierwszy zobaczyłem atak kremlbotów. Trzeba oddać im należne.Wcześniej obserwowałem jedynie inwazję oczywistych trolli wobec niektórych z moich filmów. A już myślałem, że u nas z tą sprawą, to nie tak znów bardzo. Ale myliłem się. Nie minęło godziny od publikacji filmu, jak już pojawiło się siedemset plus dislike’ów. Średnio sto co dziesięć minut. I to o trzeciej w nocy!

Михаил ПОЛЫНКОВ
(Michaił Połynkow)

———————

Przypisy:
*1. „zuszki” (зушки) советская 23-мм спаренная зенитная установка
radziecka 23mm sprzężona zenitówka

*2. ВСК (страховая компания – kompania ubezpieczeniowa)
ССО (силы специальных операций – siły specjalnych operacji)

*3. https://www.defense.gov/News/Transcripts/Transcript-View/Article/1441080/department-of-defense-press-briefing-by-lieutenant-general-harrigian-via-teleco/
” News Transcript
Department Of Defense Press Briefing by Lieutenant General Harrigian via teleconference from Al Udeid Airbase, Qatar
Press Operations
Lieutenant General Jeffrey Harrigian, commander, U.S. Air Forces Central Command”
Feb. 13, 2018

https://kv-journal.su/content/v-pentagone-podrobno-rasskazali-kak-vvs-ssha-razgromili-putinskie-voyska-v-sirii
„В Пентагоне подробно рассказали, как ВВС США разгромили путинские войска в Сирии
(W Pentagonie szczegółowo opowiedzieli jak siły zbrojne USA rozgromiły putinowskie wojska w Syrii)
четверг, 15 февраля, 2018 – 13:46

————————-

YouTube:


Интервью с очевидцем разгрома в Сирии ” ЧВК Вагнер ”

Wywiad ze świadkiem pogromu  Grupy Wagnera w Syrii

 


ГРУЗ 200 – (..) Михаил Полынков – Цифры про 600 двухсотых это не миф

Ładunek 200 -Michaił Połynkow- liczba 600 „dwuchsetnych” to nie mit

 


Более 200 трупов в Сирии Российских солдат. СМИ МОЛЧАТ!!! МАКСИМАЛЬНО РАСПРОСТРАНЯЕМ!!!!

Ponad 200 trupów rosyjskich żołnierzy w Syrii. Media milczą!

Rozprzestrzeniać maksymalnie!

—————-

źródło:
http://kv-journal.su/content/po-povodu-rasshifrovki-video-o-poslednem-boe-chvk-vagnera
По поводу расшифровки видео о последнем бое „ЧВК Вагнера”
Михаил ПОЛЫНКОВ
четверг, 15 февраля, 2018 – 01:23
Источнк:
https://polynkov.livejournal.com/1774302.html?utm_source=vksharing&utm_medium=so…

——————–

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki

Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych,
ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.