Strona główna > Bez kategorii > Uzbrojone gangi w Aleppo prawdopodobnie otrzymały broń masowego rażenia

Uzbrojone gangi w Aleppo prawdopodobnie otrzymały broń masowego rażenia

źródło: http://www.presstv.ir/detail/2012/08/08/255134/insurgents-in-aleppo-receive-wmds/

nowy gatunek szczura w Syrii – przybysz z izraHella

Doniesienia mówią o tym, że sponsorowani przez zagranicę bandyci w północnozachodnim mieście syryjskim, Aleppo, mogli zostać zaopatrzeni w broń chemiczną.

Taki rozwój wypadków miała prawdopodobnie spowodować wielka ofensywa lądowa wojsk rządowych w Aleppo we środę.  Wojska napastników zostały zmuszone do wycofania się z dzielnicy Salahuddin.

Jednak walki między wojskiem rządowym a uzbrojonymi bandami trwają w wielu innych miejscach Aleppo, w tym na północy w Ashrafyiah, południu w Sokkari oraz w rejonie centrum, w Seif al-Dowla.

Tymczasem syryjskie media mówią, że we środę walki wybuchły nagle we wschodniej dzielnicy miasta, Deir al-Zour. Tam właśnie, 19 maja, doszło do zamachu bombowego przy użyciu samochodu-pułapki przed siedzibą sił bezpieczeństwa, w jakim zginęło 9, a około 100 innych osób zostało rannych.Podczas zamieszek, które zaczęły się w Syrii w marcu 2011 roku, poniosło śmierć wiele osób cywilnych, a także wielu żołnierzy armii syryjskiej.

Prezydent Bashar al-Assad powiedział 01 sierpnia, że kraj jest objęty „kluczową i heroiczną” bitwą, jaka określi przyszłość narodu syryjskiego.

Antysyryjskie reżimy zachodnie ponawiają co rusz apele do prezydenta Assada, aby ustąpił ze stanowiska.

Szef izraelskiego wywiadu,  Dan Meridor, powiedział 07 sierpnia, że Tel Aviv wspiera zmianę reżimu w Syrii.

“Mam nadzieję, że do zmiany reżimu w Syrii dojdzie, nawet jeśli teraz nie wiadomo ani kiedy ani jak”, mówi Meridor, który pełni także urząd wicepremiera w reżimie z Tel Aviv.

05 sierpnia, amerykańscy senatorowie: John McCain, Joseph Lieberman i Lindsey Graham oświadczyli, że Waszyngton powinien „bezpośrednio i otwarcie” udzielić pomocy, w tym pomocy zbrojnej, wywiadowczej oraz szkoleniowej, dla bojowników w Syrii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.