Strona główna > Zdrowie > Uwaga na puszki aluminiowe!

Uwaga na puszki aluminiowe!

Przez długi czas, kochałem pić napoje w puszkach. Dobra, powiem tylko to: piwo z puszki. Kilka moich ulubionych marek jest sprzedawanych w puszkach, które łatwo jest zgnieść i zostawić dla bezdomnych, którzy je zbierają. Ale z czasem zacząłem dostrzegać ciemną stronę puszki aluminiowej. Odkryłem, że istnieją trzy dolegliwości zdrowotne, które są spowodowane przez puszki aluminiowe.

puszki-aluminiowe-4c

1. Szkodzi męskiej płodności.

Francuscy badacze odkryli, że aluminium może być szkodliwy dla plemników. Przeprowadzając badanie nasienia 62 mężczyzn, znaleźli aluminium wewnątrz komórek: im większa była zawartość aluminium, tym mniej było plemników.

2. Zwiększa ryzyko choroby Alzheimera.

Chris Exley z brytyjskiego Keele University, studiował powiązanie choroby Alzheimera z aluminium przez 30 lat, i praca jego życia odsłania przerażający fakt: przewlekła ekspozycja na ten wszechobecny metal musi być traktowana poważnie jako czynnik ryzyka w chorobie Alzheimera. Ponieważ choroba Alzheimera pozostaje nieuleczalna, profilaktyka jest jedynym rozwiązaniem. „Ludzki mózg jest narażony na aluminium od płodu do grobu”, mówi Exley, „Gdy dawka aluminium pozostaje na poziomie, który nie wywołuje większych efektów biologicznych, toksyczność aluminium nie jest widoczna. Jednak w pewnym punkcie, w znacznym stopniu pod wpływem poszczególnych okoliczności, toksyczność zostaje ujawniona, powodując dysfunkcję mózgu i przyspieszoną utratę komórek i neuronów.

3.  Zawiera bisfenol A, lub BPA.

Działanie bisfenolu A polega na powodowaniu nieodwracalnych szkód w układzie hormonalnym, które po pewnym czasie prowadzą do wystąpienia otyłości. Dowiedziono również, że BPA, nawet w niewielkim stężeniu w organizmie ludzkim, przyczynia się do szybszego rozwoju zmian nowotworowych.

Źródło:  http://higherperspective.com/2015/01/3-ways-aluminum.html#HpyJd1bc6e5zvQWd.99

Tłumaczenie: Olga Ka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *