Strona główna > Świat > Uwag kilka o wartości sojuszu polsko-amerykańskiego

Uwag kilka o wartości sojuszu polsko-amerykańskiego

W okresie zimnej wojny, dwa antagonistyczne imperia zła, Związek Sowiecki (żydokomuna) i Stany Zjednoczone (żydokapitalizm) utrzymywały równowagę strategiczną na zasadzie tzw. „Mutually Assured Destruction” (Mad – po polsku szalony), która zawierała oczywistą prawdę, że w globalnym konflikcie nuklearny nie będzie zwycięzców ani pokonanych, a jedynie koniec życia na ziemi.

Dzięki tej niewątpliwie słusznej doktrynie udało się światu uniknąć zagłady, a obu mocarstwom podpisać układy mitygujące wyścig zbrojeń nuklearnych.

Dziś sytuacja wygląda odmiennie. Mad deep state (żydoglobaliści) z Waszyngtonu, zrywa wynegocjowane układy, prowadzi prowokacyjne działania u granic Rosji (Donbas, Gruzja, Morze Azowskie, kraje bałtyckie), oskarżając ją z szatańską przewrotnością o „agresywne zamiary”. Waszyngtońscy szaleńcy doszli bowiem do wniosku, że można wygrać globalny konflikt nuklearny i w związku z tym prą ku niemu wszystkimi siłami.

Znany niezależny publicysta Eric Zuesse dokonał ostatnio przeglądu anglojęzycznych zachodnich źródeł wykazujących jednoznacznie, że Waszyngton szykuje się do zaskakującego uderzenia nuklearnego na Rosję w nadziei jej obezwładnienia, zanim uda się Federacji dokonać akcji odwetowej. Wspomnianą publikację można znaleźć tu: https://thesaker.is/the-u-s-governments-plan-is-to-conquer-russia-by-a-surprise-invasion/.

Miast komentarza, pozwolę sobie przytoczyć kilka cytatów z konkluzji wspomnianego artykułu, które to poparte są konkretnymi odnośnikami źródłowymi:

„Rząd USA kłamie, nazywając Rosję agresorem i twierdząc, że amerykański program nuklearny ma charakter obronny. Na podstawie kłamliwych pretekstów, amerykański reżim napadł i zniszczył Irak, Syrię, Libię, Jemen. Celem Ameryki jest podbój całego świata. Amerykański reżim kłamie twierdząc, że Rosja zagarnęła Krym, że Putin planuję agresję przeciw Ukrainie, itd. Wszystkie sankcje przeciw Rosji są oparte wyłącznie na kłamstwach. Stany Zjednoczone stały się wrogiem całego świata, za wyjątkiem tych państw, które są ich sojusznikami, ale nawet one zostaną poszkodowane w wyniku wojen prowadzonych ich rękami. USA jest największym niebezpieczeństwem dla ludzkości w całej Jej historii.

W polityce wewnętrznej Stany ewoluują w kierunku państwa policyjnego drastycznie ograniczając swobody obywatelskie, a USA nie jest demokracją.”

Bardziej zwięzły i lapidarny opis dzisiejszych Stanów Zjednoczonych, dał w najnowszym swym artykule dr Paul Craig Roberts, minister finansów w administracji Ronalda Reagana. Wspomnianą publikację można znaleźć tu: https://www.paulcraigroberts.org/2018/12/11/washington-is-changing-the-world-order-against-its-own-interests/, a wybrane z niej cytaty poniżej.

„Chiny prześcignęły USA w produkcji przemysłowej. Rosja posiada znacznie bardziej zaawansowane systemy militarne niż Ameryka. Bezprawne i nieodpowiedzialne sankcje gospodarcze w stosunku do wielu państw powodują odchodzenie od dolara jako waluty rezerwowej. USA są już jedną nogą w grobie. Każde państwo dostatecznie głupie do związania się sojuszem z USA, ma w istocie za sojusznika chodzącego trupa. Na nieszczęście większość świata nie pojmuje tych oczywistości, pozwalając się wymóżdżyć amerykańskiej propagandzie. W wielu krajach młodzi są bardziej lojalni w stosunku do Ameryki niż własnego kraju (patrz III RP-tłumacz). Stany Zjednoczone są nieudacznikiem we wszystkich dziedzinach za wyjątkiem propagandy. Prowadzi to do zaślepienia amerykańskich władców, którzy ulegają iluzorycznemu przeświadczeniu, że USA ma nad światem militarną i ekonomiczną przewagę. Takie otumanienie jest niezwykle niebezpieczne, gdyż prowadzi świat do wojny nuklearnej.”

Zamiast własnego komentarza, zachęcam tych Polaków, którzy jeszcze nie zatracili umiejętności myślenia, do analizy zacytowanych powyżej artykułów.

Za: https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/918546,uwag-kilka-o-wartosci-sojuszu-polsko-amerykanskiego

Opublikowano: 13.12.2018 20:04. Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 20:17.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *