Strona główna > Polska > Ustawa o 5G trafiła do sejmowej komisji cyfryzacji – kolejne skandale

Ustawa o 5G trafiła do sejmowej komisji cyfryzacji – kolejne skandale

„Jak to się odbija na poziomie całego organizmu, tego nie wiemy. Dopiero wprowadzenie sieci 5G będzie prawdziwym doświadczeniem na obywatelach” – prof. W. Klonowski.

Ekspert Narodowowego Instytutu Studiów Strategicznych Mateusz Jarosiewicz, Tobiasz Żuchewicz i Rafik Ennaoui aktywista ruchu przeciwko 5G pod Sejmem 3RP na proteście przed wprowadzaniem nie przebadanej technologii.

5G – komentarz strony społecznej do pierwszego czytania tzw. ustawy megaustawy cyfrowej

Rada Ministrów RP przyjęła projekt stworzonej pod dyktando lobbystów ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw, czyli tak zwaną nowelizację megaustawy. W środę (27.06.2019) trafiła ona do sejmowej komisji cyfryzacji. Relacjonuje to nawet Interia i PAP: https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/technologia-5g-grozna-dla-zdrowia,2620530,4199

Aktywiści, politycy i eksperci przeciwko lobby

Justyna Czarnota o przed promieniowaniem

Megaustawa likwiduje szereg barier  i obniża koszty inwestycji telekomom o 90% oraz dofinansuje ich kwotą około 140 mln / rok. Wprowadza sieć anten do uzdrowisk, parków narodowych i rezerwatów przyrody. Wywłaszcza samorządy z własności nad własnym mieniem. To miliardy zysków (kosztem samorządów i budżetu państwa) w kieszeniach wybranych korporacji.

Należy spytac kto na tym zyska i gdzie płyną pieniądze.

„Wprowadzana właśnie na świecie (również w Polsce) technologia 5G, obiecująca wielki postęp technologiczny i gospodarczy, jak również znaczne ułatwienia w codziennym życiu, wzbudzają z jednej strony wielkie nadzieje, ale też lęk przed możliwymi konsekwencjami dla zdrowia i stanu psychicznego. A przecież decydenci powinni bezwzględnie przestrzegać zasady, że najskuteczniejszym sposobem dotrzymania kroku stale rosnącemu ryzyku związanemu z potencjalnym nadużywaniem rozwoju nauki musi być zrozumienie jej natury, konsultowanie się z ekspertami naukowymi i ciągłe naukowe monitorowanie. Tak aby nie zaniedbać niebezpieczeństwa, ale żeby też nie przeoczyć szansy rozwoju cywilizacyjnego.”
„Dlatego uważam, że powinniśmy zjednoczyć się i silnie nacisnąć na władzę, aby natychmiast powołała do życia PAŃSTWOWĄ NARODOWĄ AGENCJĘ NOWYCH TECHNOLOGII, której pozytywna opinia byłaby konieczna przed wprowadzeniem nowej technologii do powszechnego użytku”
Źródło: ALINA ABRAMCZYK Politechnika Łódzka opublikowano w magazynie PAUza Nr 468 Kraków, 25 kwietnia 2019

O powołanie takiej instytucji zabiega bezskutecznie Mateusz Jarosiewicz z grupą przedstawicieli środowiska akademickiego i innowacyjnego od stycznia 2018 roku:

Ministerstwo tak jak w wielu innych sprawach nie ustosunkowało się nawet do listu. Podobnie zignorowano listę uwag dotyczących wdrażania mega-ustawy sporządzoną przez Centrum Rozwoju Innowacji Strategicznych:

Skutki oddziaływań tej technologii nie są jeszcze znane i nie została ona przetestowana na ludziach i ekosystemie biologicznym. Mimo tego anteny są instalowane w ekspresowym tempie, a rząd lekcoważy wszyskie argumenty i protesty strony społecznej i naukowców.

https://www.wnp.pl/tech/singapur-wyda-miliony-na-testy-5g-zanim-udostepni-siec,348537_1_0_0.html
Po kogo stronie stoją ustawodawcy korporacji czy Polaków?

Dla nas jest to już oczywiste: https://niss.org.pl/falszowane-wybory-falszywa-wladza/
Czy wybory w Polsce są fałszowane? To pytanie retoryczne. Pytanie jest tylko kiedy i w jakim stopniu. Przecież samo reglamentowanie dostępu do mediów jest kłamstwem. Przemilczenie jest wszechobecne. PZPR-owy skład korpo medialnych i sondażowni jest czarno na białym w KRS podobnie jak ich „preferencje” na Facebooku i innych social mediach. Ich zmowa z korporacjami wrzucających miliardy trwa od Balcerowicza i powołania fundacji CASE. Jednoosobowa firma MDP założona przez b. prezesa DELLa dostarczająca sprzętu i softu zarówno do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Kancelarii Prezydenta jak i Państwowej Komisji Wyborczej jest malutkim kawałkiem tej inscenizacji.

Alternatywy dla obecnego systemu.

Jak wykorzystać zdobycze technologii dla poprawy zdrowia, bogactwa, wolności i wspólnego dobra?

Apel do informatyków o współpracę w tworzeniu alteratywy dla obecnego systemu opartego o zyski zagranicznych korporacji.
https://1polska.pl/reprezentanci/mateusz_jarosiewicz_550
Jak postąpić w sytuacji, w której rząd nie chce z nami rozmawiać? Tworzymy w miastach miejsca spotkań, nowe wspólnoty Polaków, budujemy własne urządzenia i aplikacje wspomagające komunikację i współpracę miedzy Polakami i Polonią. Razem stanowimy wielką siłę.

Oficjalne stanowisko rządu i prawda o technologii 5G:

Wanda Buk w ogniu niewygodnych pytań. Konferencja dotycząca mitów o 5G, które celowo tworzy samo Ministerstwo Cyfryzacji, aby ośmieszyć wszystkich przeciwników tego EKSPERYMENTU
Pani Wanda Buk zmieszana konkretnymi pytaniami zamiast odpowiedzieć informuje dziennikarzy iż CI LUDZIE zadający pytania o badania to CYNICY żerujący na ludzkim strachu.

Mikrofale – 5G a depopulacja – Zbigniew Gelzok

Zbigniew Gelzok o zagrożeniach ze strony systemu 5G oraz dla zdrowia fizycznego i psychicznego Polaków

Oddolność nie przejdzie z góry! – Wojciech Dobrzyński & Mateusz Jarosiewicz (Narodowy Instytut Studiów Strategicznych):

Czas się zjednoczyć – bo to jedyna droga do zmiany tej chorej rzeczywistości. W tym celu i po to powstała inicjatywa 1Polska. Tylko razem możemy odsunąć obecny, pookrągłostołowy układ partyjny od władzy, co jest warunkiem koniecznym, żeby cokolwiek mogło się w Polsce zmienić na lepsze. Co możesz zrobić? Przede wszystkim zarejestruj się i „podaj dalej”
https://1polska.pl/ Wysłuchaj:

NeOS nowy system operacyjny dla Polski? Należy stworzyć własny Internet niepodatny na centralną kontrolę (tzw. P2p) i własne zasady, odzyskać suwerenność technologiczną, co jest celem ruchu neOS i działań dyplomatycznych od kilku lat. Również priorytetowe jest stworzenie technologii dotyczącej dystrybucji i zarządzania finansami. A jest co dzielić, parytet polskiej waluty do samych surowców to co najmniej 700 bilionów

neOS nowy system operacyjny dla Polski

Cyberdemokracja w Polsce – Polska podąża drogą Szwajcarii i wprowadza głosowanie przez sieć? Projekt aplikacji I-Votingu wspierany przez nowy system operacyjny dla kraju „neOS” dzięki połączeniu technologii Bitcoin, TOR i Blockchain jako pierwszy na świecie rozwiązuje ułomności mechanizmów głosowania elektronicznego. http://neos.biuroprasowe.pl/90142/cyberdemokracja-w-polsce-polska-podaza-droga-szwajcarii-i-wprowadza-glosowanie-przez-sie

Stowarzyszenie „Prawo do życia” zajmuje się czuwaniem nad przestrzeganiem prawa przy budowie stacji bazowych telefonii komórkowych oraz zbieraniem dowodów na ich szkodliwość. Ujawniamy i upubliczniamy patologie, które występują w organach administracji publicznej oraz sądach, a w szczególności w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Poczytaj więcej o zagrożeniach związanych z technologią 5G:
https://www.facebook.com/Prawo-do-%C5%BCycia-2214695825234302/
Https://prawodozycia.pl

Narodowy Instytut Studiów Strategicznych. https://niss.org.pl

FB: https://www.facebook.com/narodowyinstytutstudiowstrategicznych/

Projekt Nowelizacji Megaustawy: https://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/2229_u.htm
Raport z kontroli NIK: nik.gov.pl/aktualnosci/kontroli-nie-ma-promienie-harcuja.html
Interpelacja Pana Posła Majki: sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=B8PJWS
Korespondencje z Ministrem Cyfryzacji: drive.google.com/file/d/1ygFfB-aVlRQldN-0LfYJgrifynwNrEHG/view?usp=drivesdk
Pismo Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych do Ministra Cyfryzacji ws. 5G:
niss.org.pl/5g-korespondencja-niss-z-ministerstwem-cyfryzacji
Pismo CRIS do Ministra Cyfryzacji: https://slideshare.net/neosmatjar/projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-wspieraniu-rozwoju-usug-i-sieci-telekomunikacyjnych-oraz-niektrych-innych-ustaw
Przekrojowy artykuł na ten temat: https://wolnemedia.net/jak-oklamuja-nas-w-sprawie-sieci-5g/

7 thoughts on “Ustawa o 5G trafiła do sejmowej komisji cyfryzacji – kolejne skandale

 1. „Zaslugi” tatusia sa gwarancja kariery i wysokiego stolka dla tak mlodej osoby ?! A jak tam z kwalifikacjami i doswiadczeniem zawodowym tak w ogole, a moze nie ma to zadnego zna- czenia dzisiaj, jesli przypomne hece z bylymi „doradcami” Pana Maciarewicza…??? Funkcja wiceministra wszystko jedno jakiego resortu jest wysokim urzedem panstwowym i nie uwie- rze w to, iz nie ma osob x-razy lepszych do takiej pracy… To kpiny z przyzwoitosci, a pozniej co sie dziwic, iz jest jak jest i jestesmy ciagle robieni w bambuco…

 2. Przecież Polska jest w pierwszej 5 krajów UE z najlepiej rozbudowaną siecią GSM. To zwykłe jest propagandowe kłamstwo, że jesteśmy w tej dziedzinie zacofani.

 3. Polskie NIE dla 5G w interesie syjonistycznych USA – ?
  Syjonistyczny Zachód przegrał z Chinami i z Rosją wyścig w budowie technologii 5G, stąd wrzaski o jej ogromnej szkodliwości, a przecież dotychczas stosowana technologia 4G wcale nie jest mniej szkodliwa.

 4. Polskie NIE dla 5G w interesie syjonistycznych USA – ?
  Syjonistyczny Zachód przegrał z Chinami i z Rosją wyścig w budowie technologii 5G, stąd wrzaski o jej ogromnej szkodliwości, a przecież dotychczas stosowana technologia 4G wcale nie jest mniej szkodliwa.

 5. Czy tak właśnie wygląda „Cywilizacja Śmierci” ?

  Małgorzata Hillar

  Kropla deszczu

  Uderzeniem laski
  budzicie wodę w skale
  Rozmnażacie chleb i ryby
  Wynajdujecie koło
  alfabet
  Wymyślacie grzech
  doskonałość
  prawo silniejszego

  Słońcu
  każecie kręcić się
  dokoła ziemi
  Ziemi
  każecie kręcić się
  dokoła słońca

  Chrystusowie Hammurabiowie
  Kolumbowie Oppenheimerowie
  Don Kichotowie Don Żuanowie
  Sprawujecie rządy dusz
  rządy ciał

  Wynajdujecie proch
  Odkrywacie Ameryki
  elektryczność
  teorie względności i bezwzględności
  Rozpuszczacie pawie ogony pychy
  Ważycie wszechświat
  Rozwiązujecie równania nieskończoności
  Prześcigacie dźwięk
  Dościgacie światło

  A za każdym waszym wynalazkiem
  za każdym cudem
  techniki i metafizyki
  idzie śmierć

  Śmierć krzyżowa
  Śmierć wszystkich inkwizycji
  Śmierć obozów koncentracyjnych
  Śmierć atomowa

  Coraz doskonalsza
  coraz powszechniejsza
  coraz bardziej wyszukana
  coraz bardziej pomysłowa
  coraz bardziej wynalazcza
  śmierć

  Mistrzowie konsekwencji
  Czy dlatego
  że w stworzeniu życia
  wasz udział jest nikły
  jak kropla deszczu
  doskonalicie się
  w cywilizowaniu umierania

  P.S.

  Myślę, że przesłanie do ludzkości zawarte w powyższym wierszu, znajduje potwierdzenie w tekście znajdującym się pod tym linkiem:

  https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/zydzi-swiat-zapomni-ze-istnial-kiedys-narod-polski/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.