Strona główna > Bliski Wschód > USrael planuje bombardowanie Syrii w ciągu 3 dni

USrael planuje bombardowanie Syrii w ciągu 3 dni

bombardowanie - Wiadomości Polska Świat News

bombardowanie - Wiadomości Polska Świat NewsPentagon planuje zbombardowanie Syrii w ciągu 3 dni. Planuje wykonanie rakietowo-bombowych uderzeń na terytorium Syrii, w przeciągu 3 dni, donosi gazeta „The Los Angeles Times”, powołując się na własne źródła w kręgach amerykańskiego ministerstwa obrony.

„Będzie wykonanych kilka serii ataków, po każdym nastąpi ocena sytuacji. Operacja potrwa 72 godziny, są wszelkie podstawy do przypuszczenia, że, niestety, to będzie wszystko”- gazeta cytuje anonimowego oficera armii amerykańskiej zaangażowanego w opracowywanie planów w ministerstwie obrony.

Według gazety Pentagon przygotowuje intensyfikację operacji. Oprócz ostrzału terytorium Syrii rakietami z okrętów wojennych, USA mogą także skorzystać z samolotów bombowych. Ponadto Biały Dom zażądał rozszerzonej listy celów przeznaczonych do zniszczenia oprócz istniejących już 50 celów. Jak już było wcześniej wiadomo amerykański lotniskowiec atomowy „Nimitz” i okręty eskortowe kierują się w rejon Morza Czerwonego gdzie, w wypadku rozkazu, mogą wziąć udział w operacji militarnej przeciwko rządowi syryjskiemu.

Jednocześnie w zachodniej części Oceanu Indyjskiego obecna jest grupa okrętów z lotniskowcem „Harry S. Truman” na czele. Zaostrzenie sytuacji w Syrii miało miejsce po 21 sierpnia kiedy szereg mediów poinformował o użyciu, w pobliżu Damaszku, broni chemiczne,j na wielką skalę, przez syryjskie wojska rządowe. Władze syryjskie odrzuciły oskarżenia. Prezydent USA, Barack Obama, dąży do uzyskania od Kongresu zatwierdzenia operacji militarnej przeciwko Syrii w związku z wydarzeniami z 21 sierpnia kiedy, według wywiadu amerykańskiego, zginęło 1400 ludzi.

Za: http://3rm.info/38871-pentagon-planiruet-bombit-siriyu-v-techenie-treh-dney.html

Data publikacji: 9.09.2013

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.