Strona główna > Rosja > USA zamierzają obalić Łukaszenkę

USA zamierzają obalić Łukaszenkę

USA zamierzają obalić Łukaszenkę albo pchnąć go przeciwko Moskwie.

USA zamierzają obalić prezydenta Białorusi Łukaszenkę albo pchnąć go przeciwko Moskwie, przekonany jest o tym szef Komisji Dumy Państwowej ds. międzynarodowych, Alieksiej Puszkow.

a,20

„Nuland oświadczyła: USA są otwarte na dialog z Białorusią. To znaczy, że znowu biorą się za obalanie Łukaszenki albo co najmniej chcą go skierować przeciwko Moskwie” – napisał Puszkow na swoim mikroblogu na Twitterze.

W środę na spotkaniu z zagranicznymi dziennikarzami zastępca Sekretarza Stanu, Victoria Nuland, powiedziała, że USA są otwarte na dialog z Białorusią, stronom udało się wykonać małe kroki ku porozumieniu, przekazuje informację „RIA Novosti”.

USA w 2006 roku wprowadziły sankcje, które przewidywały blokowanie własności i aktywów dziesięciu osób z rządu Białorusi, włącznie z prezydentem kraju Alieksandrem Łukaszenką.

Od tego czasu to zarządzenie jest co roku aktualizowane. Tak więc w 2007 roku były wprowadzone sankcje w stosunku do koncernu „Biełnieftechim”, w 2010 roku w stosunku do dwóch irańskich banków działających na Białorusi.

Wcześniej, w czwartek, informowano, że prezydent Białorusi, Alieksandr Łukaszenko, domaga się od rządu białoruskiego prowadzenia rozrachunków z Rosją w dolarach albo w euro.

Ponadto Łukaszenko polecił rządowi znalezienie nowych rynków zbytu i nie uwzględniania Rosji jako głównego nabywcy białoruskich towarów. Przypomnijmy, że Rosja w końcu listopada ograniczyła import białoruskiej produkcji. Zakaz objął towary około 20 przedsiębiorstw w których odkryto gen wirusa afrykańskiej dżumy świńskiej, zanieczyszczenia mikrobiologiczne i antybiotyki. W odpowiedzi na to Łukaszenko oskarżył Rosję o „nieprzyzwoite zachowanie”.

Za: http://3rm.info/main/53510-pushkov-ssha-sobirayutsya-svergnut-lukashenko-ili-razvernut-ego-protiv-moskvy.html

Data publikacji: 19.12.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *