Strona główna > Świat > USA zamienią Europę w nowy Afganistan

USA zamienią Europę w nowy Afganistan

USA chcą zamienić Europę w nowy Afganistan. Przerzuty wojsk trwają. Armia USA planuje wprowadzenie uzupełniających sił zbrojnych do Europy Wschodniej w połowie b.r. w celu demonstracji poparcia swoich sojuszników z NATO i reżimu kijowskiego.

a10

O tym fakcie poinformował w dniu 1 kwietnia dowódca Dowództwa Logistyki wojsk lądowych USA, generał Dennis Via.

„Żołnierze 1 Brygady 3 Dywizji Piechoty we wrześniu przybędą do regionu w celu odbycia ćwiczeń a także jako odpowiedź na rosyjską agresję w Europie Wschodniej” – powiedział generał na konferencji w Huntsville, stan Alabama.

Wojska zastąpią zgrupowanie bojowe 1 Brygady 1 Dywizji Kawalerii Pancernej, przejmując cały komplet uzbrojenia, znany jako „Europejski zestaw działania”, który składa się z setek czołgów Abrams, transporterów opancerzonych piechoty Bradley i haubic Paladin, w szczególności w Estonii, w pobliżu granicy rosyjskiej.

Teraz, jak zauważył generał, prowadzone są prace nad stworzeniem arsenału uzbrojenia, który obejmie ponad 1000 pojazdów bojowych co oznacza, że skala wzrośnie z batalionu do wielkości brygady.

Przypomnijmy, że w styczniu Komitet Wojenny NATO zatwierdził decyzję utworzenia międzynarodowych sztabów na Litwie, Łotwie, Estonii, w Polsce, Rumunii i w Bułgarii. W marcu USA przystąpiły do przerzutu na Łotwę dużej partii uzbrojenia, włącznie z czołgami, samochodami opancerzonymi piechoty, ciężarówkami, śmigłowcami, w trakcie przygotowań do ćwiczeń „Atlantic Resolve”.

Za: http://3rm.info/main/56062-ssha-hotyat-prevratit-evropu-v-novyy-afganistan-perebroska-voysk-prodolzhaetsya.html

Data publikacji: 2.04.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.