Strona główna > Bez kategorii > USA zaatakują Syrię natychmiast po wyborach prezydenckich

USA zaatakują Syrię natychmiast po wyborach prezydenckich

Źródło: www.rosbalt.ru/main/2012/10/11/1044962.html

Za: http://3rm.info/29302-dzhuletto-keza-ssha-atakuyut-siriyu-srazu-posle-prezidentskih-vyborov.html

Data publikacji: 12.10.2012

Tłum. RX

USA zbliżają się do krachu swojego systemu finansowego. Jedynym rozwiązaniem jest wielka wojna, która anuluje wszystkie długi. Powiedział o tym, zaproszony do udziału w młodzieżowym forum Federalnego Uniwersytetu Bałtyckiego w Kaliningradzie, znany dziennikarz, eksposeł Parlamentu Europejskiego, Giulietto Chiesa. Według jego prognoz, po wyborach prezydenckich w USA, Baszar al.-Assad zostanie zabity.

„Nie udało się go pozbyć od razu ale ta linia postępowania jest taka, że należy zniszczyć rząd Syrii. Jednym pociągnięciem nie udało się tego dokonać ponieważ armia al-Assada okazała się mniej lub bardziej spójna i zwarta. Armia Syryjska okazała się dużo bardziej potężna niż myślano w USA. Dlatego wybrali oni, w USA, politykę powolnego duszenia. Są w posiadaniu nieograniczonych pieniędzy i nieograniczonej siły militarnej. Wszyscy, którzy teraz walczą w Syrii to są najemnicy. Jest ich około 25-30 tysięcy i mogą oni walczyć przez 2-3 lata”- uważa eksposeł do Europarlamentu. Chiesa zakłada, że po Syrii Amerykanie zaatakują Iran co może być początkiem III Wojny Światowej.

„Dzisiaj ani Rosja ani Chiny nie mogą działać inaczej jak w ramach dyplomatycznego oporu wobec agresji USA. I USA prą naprzód wiedząc, że Rosja nie może wprowadzić swoich wojsk do Syrii. Obama teraz nie atakuje Syrii tylko dlatego, że musi wygrać wybory. A natychmiast po wyborach zacznie on działać. Tworzenie chaosu jest bardzo opłacalne dla Amerykanów dlatego, że USA zbliżają się do krachu swojego systemu finansowego. Jedynym wyjściem jest wielka wojna, która anuluje wszystkie długi”- cytuje dziennikarza NewsBalt.

Według niego w świecie są teraz cztery prawdziwe mocarstwa czyli USA, Europa, Chiny i Rosja. Za 5 lat Chiny będą najpotężniejszym imperium pod względem wojskowym, technologicznym, finansowym i demograficznym. Jedynie wojna z Chinami pozwoli utrzymać się USA na czołowej pozycji, uważa Chiesa. Według niego, żeby zatrzymać taki rozwój sytuacji, konieczne jest zawarcie sojuszu pomiędzy Europą a Rosją w sprawie odmowy udziału w starciu USA z Chinami.

„Rosja ma siłę militarną a Europa technologie. W tym kluczu idea Putina o stworzeniu Unii Eurazyjskiej jest zbieżna z moją koncepcją. Trzeba się tylko pospieszyć”- podsumowuje włoski dziennikarz. Przypomnijmy, że wybory prezydenckie w USA odbędą się 6 listopada.

Konflikt w Syrii ciągnie się od marca 2011 roku. Jego ofiarą padło, według przedstawicieli ONZ, ponad 20 tysięcy ludzi. Kraje zachodnie i szereg państw arabskich dążą do usunięcia prezydenta Baszara al.-Assada, zakładając, że to powstrzyma przemoc. Rosja i Chiny, wręcz przeciwnie, obawiają się, że ingerencja zewnętrzna w Syrii i upadek jej państwowości, doprowadzą do rozszerzenia konfliktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.