Strona główna > NWO > USA uzbierają dane biometryczne o całej ludności planety

USA uzbierają dane biometryczne o całej ludności planety

aW niedalekiej przyszłości, wszystkie zebrane przez Amerykanów i ich sojuszników informacje biometryczne będą dostarczane do jednej wirtualnej chmury. Tak więc, za pomocą zwykłego smartfonu żołnierz USA lub agent CIA będą mogli zidentyfikować osobę w dowolnym miejscu na świecie.

Dane biometryczne – to dane skanowania twarzy (rysy twarzy i zdjęcie tęczówki), odciski palców, a czasami DNA. Skanowania biometryczne przeprowadza się na lotniskach, w ambasadach, przy otrzymywaniu paszportu, itp. Ponadto, wojsko USA aktywnie wykorzystuje skanery biometryczne do tworzenia baz danych mieszkańców okupowanych krajów. W szczególności, USA posiada informacje biometryczne milionów Afgańczyków i Irakijczyków.

W ramach nowego programu Defense Cross-Domain Analytical Capability, wywiad wojskowy zamierza rozpracować bezpieczną bazę danych w wirtualnej chmurze, która będzie obejmować przechowywanie danych biometrycznych. Ostatecznie wojsko chce dostać zestaw systemów, które zbierają dane biometryczne, zapisują je do zdalnego serwera, a następnie pozwalają nam zidentyfikować, na przykład, terrorystę lub handlarza bronią, w dowolnym miejscu na świecie: od afrykańskiej pustyni po modną europejską restaurację.

Pentagon w przyszłym roku planuje stworzyć bazę danych biometrycznych w chmurze. Obecnie opracowywane są mobilne skanery na podstawie konwencjonalnych smartfonów. Pozostaje otwarte pytanie: czy możliwe jest, aby dodać do tradycyjnego prywatnego smartfonu nieudokumentowaną funkcję bioskanera? To pozwoli na zbieranie danych biometrycznych, nawet bez wiedzy właściciela, przecież wielu ludzi robi sobie zdjęcia smartfonem, który jest podłączony do Internetu.

W tej chwili większość danych biometrycznych pobranych przez wojsko jest przechowywana lokalnie – bezpośrednio w strefie walk. To pozwala na identyfikację Taliba, który stara się uzyskać stanowisko w afgańskiej armii na sfałszowanych dokumentach, ale nie pozwala na identyfikację Taliba, złapanego na przykład za drobne wykroczenie w Pakistanie, a nawet Stanach Zjednoczonych. Nowy program będzie przechowywał dane w chmurze, czyli wszystkie dane biometryczne będą połączone i będą dostępne zdalnie z dowolnego miejsca na świecie. Jednocześnie opracowywane są odpowiednie urządzenia mobilne, w szczególności na zlecenie przez Pentagon firma AOptix rozpracowuje technologię, która umożliwia korzystanie z smartfonów jako identyfikatora biometrycznego. Ponadto, istnieje kilka egzotycznych programów, takich jak identyfikacja osób po zapachu i stylu chodu. Wszystkie te systemy mają być małe, ponieważ wielkogabarytowe 1,5-2,5 kg bioskanery są niewygodne do pracy operacyjnej.

Mimo obaw o bezpieczeństwo tak ważnej bazy danych w wirtualnej chmurze przed atakami hakerów i uzasadnionych obaw o prywatność życia osobistego, Pentagon zamierza doprowadzić projekt do pomyślnego zakończenia. W sierpniu 2014 r. ogromna ilość danych biometrycznych zebranych przez wojsko zacznie wpływać do serwera chmury. Najprawdopodobniej za kilka lat USA będzie mieć dane biometryczne znacznej części ludności świata, zwłaszcza z krajów odwiedzanych przez amerykańskich żołnierzy, a także ludzi, którzy przekraczali granicę swojego kraju i byli poddawani skanowaniu biometrycznemu. Możliwe jest, że amerykańskie agencje wywiadowcze są w stanie uzyskać dane i z paszportów biometrycznych innych krajów.

Stworzenie tak olbrzymiej bazy danych, dostępnej z dowolnego miejsca na świecie, zwiększy skuteczność działań specjalnych prowadzonych przez amerykańskich agentów wywiadu i wojska amerykańskie. Ponadto, baza danych może służyć jako podstawa dla badań socjologicznych i innych na dużą skalę, jak również eksperymentów. W ogóle to staje się oczywiste, że w najbliższej przyszłości, ukryć się na świecie będzie bardzo trudne, nawet dla tych, którzy mogą zmienić wygląd, dokumenty, styl życia i region zamieszkania.

Tłum. z j. ros. Olga Ka

http://svodka.net/sobitiya/sobitiya/712528

Źródło: http://3rm.info/36609-ssha-sobirayut-biometricheskie-dannye-o-vsem-naselenii-planety.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *