Strona główna > NWO > W USA testuje się na ludziach czip, przywracający wzrok. Czip wszczepiany jest bezpośrednio do mózgu

W USA testuje się na ludziach czip, przywracający wzrok. Czip wszczepiany jest bezpośrednio do mózgu

Uwaga redakcji – Bracia i siostry, często nas, prawosławnych antyglobalistów, oskarża się o to, że jesteśmy przeciwni postępowi technicznemu. Przy tym często podają jako przykład z przeszłości, kiedy wierzący przeklinali parowozy i inne osiągnięcia postępu.

Ale nasi krytycy absolutnie nie rozumieją tego, że czipy, wszczepiane w ludzkie ciało – to nie parowóz ani przedmiot, który znajduje się poza człowiekiem. Czip – to jest urządzenie techniczne, wszczepiane w ciało i nie jest ono pasywne, ale aktywne. Może mieć wpływ nie tylko na fizyczny stan organizmu, ale może mieć również wpływ na stan psychiczny, a co najstraszniejsze – na stan duchowy człowieka. I nie są to jakieś fantazje, ale najprawdziwsza realność dnia dzisiejszego.

Ponadto, my, Prawosławni, doskonale wiemy w czyich rękach znajdą się te wszystkie technologie i urządzenia, dotyczące kontroli każdego człowieka na planecie – w rękach Antychrysta i jego sług!

Dlatego, oczywiście, przywrócenie wzroku za pomocą wszczepianych do mózgu czipów lub leczenie sparaliżowanych – to niby bardzo dobra rzecz. Ale jest i druga strona tego medalu – za pośrednictwem tych czipów słudzy diabła uzyskają pełną kontrolę nad człowiekiem! I przemienią go w antychrystowego, niemego, pozbawionego własnej woli i osobowości, niewolnika.

I to się dzieje i będzie się dziać za zgodą samych ignorantów i bezbożnych ludzi, dla których wygody i słodycze tego świata, leżącego w złu, są ważniejsze niż zbawienie nieśmiertelnej duszy. Panie, zmiłuj się!

__________________________________________________________________________________

W USA testuje się na ludziach czip, przywracający wzrok. Jest wszczepiany bezpośrednio do mózgu.

a

W Stanach Zjednoczonych zostały zatwierdzone badania kliniczne implantu, zdolnego przywrócić częściową lub całkowitą utratę wzroku. Czip do wszczepienia do kory mózgowej został opracowany przez firmę Second Sight, specjalizującej się w technologiach przywracania wzroku.

Firma otrzymała odpowiednie zezwolenie od amerykańskiego Departamentu Zdrowia i zaplanowała pierwsze eksperymenty pod koniec bieżącego roku. Informuje się o tym podano w oficjalnym komunikacie prasowym Second Sight.

Rozwój technologii medycznej w ciągu ostatnich dwudziestu lat umożliwił dla wielu pacjentów przywrócenie wcześniej utraconych funkcji. Zatem interfejsy neurokomputerowe przywracają funkcje rdzenia kręgowego i umożliwiają funkcjonowanie kończyn, wcześniej całkowicie lub częściowo sparaliżowanych.

W dziedzinie przywracania wzroku największy sukces osiągnęła amerykańska firma Second Sight, która produkuje bioniczne oczne protezy: jej system Argus II ma monopol państwowy na komercyjną dystrybucję protez siatkówki w Stanach Zjednoczonych.

Argus II działa poprzez transmisję sygnału z okularów, wyposażonych w kamerę, do niewielkiego noszonego procesora, który z kolei przesyła sygnał do elektrod sztucznej siatkówki, wszczepionych w okolicy nerwu wzrokowego. Ta technologia jest przede wszystkim w stanie pomóc osobom cierpiącym na zapalenie siatkówki pigmentowej – rodzaj dystrofii siatkówki, charakteryzującej się całkowitą lub częściową utratą wzroku. Bioniczne oko częściowo przywraca utracone funkcje nerwu wzrokowego: osoba, nosząca takie urządzenie, może rozróżniać światło i ruch.

Jak ujawniono, pod koniec sierpnia Second Sight otrzymała zgodę na przeprowadzenie badań klinicznych nowego wysoko technologicznego urządzenia (high-tech) – inwazyjnego stymulatora kory wzrokowej. Zezwolenie zostało wydane przez amerykański Departament Zdrowia, Żywności i Leków (Food and Drug Administration, w skrócie FDA) Ministerstwa Zdrowia USA.

Orion, nowa technologia firmy, działa według tej samej zasady jak Argus II, ale nie używa w swoim systemie protez siatkówki. Zamiast tego obraz, uzyskany przez okulary, wyposażone w kamerę, za pomocą niewielkiego przenośnego procesora, przekształca się w zestaw sygnałów. Sygnały te trafiają do czipa, który jest wszczepiany bezpośrednio do mózgu – w obszar pierwotnej kory wzrokowej (niewielka część płatów potylicznych kory mózgowej).

Czip ten pobudza niewielką populację zdrowych neuronów kory wzrokowej, w wyniku czego wzrok jest częściowo odtwarzany (pojawia się możliwość rozróżniania światła). Twórcy twierdzą, że taka technologia jest zdolna przywrócić częściową lub nawet całkowitą utratę wzroku u pacjentów nie tylko z zapaleniem siatkówki pigmentowej, ale i na przykład z jaskrą i retynopatią, spowodowaną cukrzycą.

W 2015 roku firma z powodzeniem przetestowała Oriona na zwierzętach. Rozpoczęcie badań klinicznych obejmujących ludzi z częściową lub całkowitą utratą wzroku planowane jest na koniec bieżącego roku. O dalszym rozwoju technologii (w tym o jej postępie handlowym) na razie jeszcze nie poinformowano.

Firma Second Sight nie jest jedynym liderem w dziedzinie opracowań technologii odzyskiwania wzroku. Wcześniej pisaliśmy o implantach siatkówki, stworzonych przez firmę Pixium Vision: w 2016 roku firma rozpoczęła długoterminowe badanie kliniczne swojej technologii. Przewidywany termin jej zakończenia – rok 2020.

Jelizawieta Iwtuszok / Елизавета Ивтушок

https://nplus1.ru/news/2017/09/20/orion-trial

21.9.2017 r.

Źródło:

ЛОВУШКИ ДИАВОЛА… В США испытают на людях восстанавливающий зрение чип. Его имплантируют прямо в мозг

http://3rm.info/main/68993-lovushki-diavola-v-ssha-ispytayut-na-lyudyah-vosstanavlivayuschiy-zrenie-chip-ego-implantiruyut-pryamo-v-mozg.html

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

24.9.2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.