Strona główna > Świat > USA swoich nie porzucają. Uratowały rannego przywódcę ISIS

USA swoich nie porzucają. Uratowały rannego przywódcę ISIS

Według doniesień mediów, przywódca ISIS Abu Bakr al-Bagdadi został dzięki wysiłkom CIA przewieziony do Turcji na leczenie, w związku z ciężkim zranieniem, które znany przywódca terrorystów otrzymał w wyniku lotniczych ataków armii irackiej na konwój samochodowy w prowincji Zachodni Anbar.

a

CIA podjęła szereg środków w celu koordynacji działań z tureckim wywiadem, aby dostarczyć Al-Bagdadi do Turcji” – powiedział w środę kanał w języku arabskim al-Manar TV, powołując się na źródła anonimowe.

Źródło poinformowało, że dwaj współtowarzysze al-Baghdadi, którzy również zostali ranni w wyniku ataku na konwój ISIS i schwytani przez żołnierzy irackich, potwierdzili, że w niedzielę al-Bagdadi został ciężko ranny.

Media arabskie poinformowały, że atak lotniczy został dokonany przez specjalną jednostkę sił powietrznych Iraku, znaną “Sokół”, której do tej pory udało się zlikwidować już kilku przywódców terrorystów, w tym głównego specjalistę do spraw saperskich, głównego skarbnika ISIS i dowódcę operacji z zamachowcami – kamikadze.

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

1.12.2015 r.

Z portalu „Moskwa – Trzeci Rzym”:

http://3rm.info/main/59839-ssha-svoih-ne-brosayut-oni-spasli-ranenogo-lidera-igil.html

22.10.2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *