USA – słabe tempo zabijania ludzi przyczyną stagnacji gospodarczej

USA – słabe tempo zabijania ludzi przyczyną stagnacji gospodarczej. Amerykanie uzasadniają stagnację gospodarczą słabym tempem niszczenia populacji Ziemi. 

a2,9

Na wykresie przedstawione są straty w walkach na 100 tysięcy ludności (tylko straty bojowe bez uwzględnienia zmarłych w wyniku głodu i chaosu)

Na wymianę teorii monetaryzmu w USA przychodzi nowa „teoria gospodarcza”. W gazecie New York Times został opublikowany artykuł pod tytułem „Brak wielkiej wojny spowalnia wzrost gospodarczy”.

a2,9

Podli zwyrodnialcy wciskają następujące tezy (to cytaty!):

1-„Wymaga uwagi jeszcze jedno wyjaśnienie powolnego wzrostu. To jest długotrwałość pokoju i jego dalsze oczekiwanie. Na planecie, po prostu, nie było wielu wojen w ostatnim okresie czasu, według kryteriów historycznych”.

2-„Wojny przynoszą natychmiastowość, którą rządy nie są w stanie inaczej wywołać”.

3-„Japonia, przykładowo, napotykając presję ze strony Chin, rozpoczęła ożywienie narodowe poprzez gospodarcze reformy Abe”.

4-„Wojny uruchamiają postęp innowacyjny i wewnętrzny ład społeczny wyższej natury”.

5-„Czy nie jest czasem okres pokoju zaledwie tymczasową bańką, która wkrótce pęknie?”.

Nowa teoria wyjaśnia Amerykanom, że za bankructwo USA odpowiadają nie przyzwalane przez dziesięciolecia dzikie nierówności ekonomiczne, degradacja gospodarki i życie ponad stan ale winne jest „pokojowe życie”. Zamiast analizy fizycznych procesów, zamiast odrzucenia wszelkiego szaleństwa w rodzaju „zielonej energetyki”, likwidacji pasożytniczych działów gospodarki potrzebna jest wojenka!

————————————————————————————————————————————–

W artykule wspomina się o mobilizacji zasobów ludzkich podczas wojny. Ale wyjaśnia się tę zasadę tym, że w czasie wojny zwykłe prawa nie działają. To znaczy, że wszystko dla frontu, wszystko dla zwycięstwa, to także czas pracy po 16-18 godzin i kartki żywnościowe zamiast wynagrodzeń i emerytur. I brak zaopatrzenia w wodę, energię elektryczną, w produkty w sklepach oraz konfiskata własności prywatnej-transportu, mieszkań, rzeczy potrzebnych dla frontu i wielu innych. I w końcu rozstrzelanie na miejscu z dowolnego powodu. To znaczy, że organizacja wojny jest bardzo opłacalnym geszeftem, można i niewolników zmusić do intensywniejszej pracy a każdą własność można zabrać, co się tylko zapragnie i można pozbyć się wszystkich zobowiązań społecznych, pozbyć się jednorazowo zbędnych ludzi, bez żadnych ceregieli. Kiedy takie środki wprowadzane są w kraju na który dokonał napaści agresor zewnętrzny to można to zrozumieć, nie ma gdzie uciec, albo stracić część albo wszystko. Ale jeżeli w czasie pokoju i w stosunkowo dostatnich czasach ktoś planuje i uzasadnia rozpoczęcie wojny z zamiarem osiągnięcia wyżej wymienionych celów to już trzeba się bardzo poważnie zastanowić.

Za: http://3rm.info/47957-amerikancy-obyasnyayut-stagnaciyu-v-ekonomike-malymi-tempami-istrebleniya-naseleniya-zemli.html

Data publikacji: 19.06.2014

Przekład: RX

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *