Strona główna > Świat > Ukraina > USA przygotowują się do wojny z Rosją

USA przygotowują się do wojny z Rosją

USA przygotowują się do wojny z Rosją. Armia USA otrzymała oficjalne prawo do wejścia na Ukrainę.

aa

Senat USA w pierwszym czytaniu przyjął projekt ustawy według której odtąd Ukrainie przysługuje status amerykańskiego sojusznika, bez posiadania członkostwa w NATO. Ta ustawa zobowiązuje USA, w przypadku bezpośredniej agresji militarnej Rosji przeciwko Ukrainie, na wprowadzenie swoich wojsk na terytorium sojuszniczego kraju w celu walki z rosyjskim wrogiem.

Wcześniej informowano o przerzucie 22 bombowców Sił Lotniczych USA do Rumunii. Projekt przewiduje nadanie statusu sojusznika bez posiadania członkostwa w NATO, na okres w ciągu którego każdy z tych krajów będzie spełniać określone kryteria w celu przekazania albo potencjalnego przekazania systemów obrony albo usług obronnych.

Dokument zakazuje wszystkim resortom federalnym i agencjom federalnym podejmowania jakichkolwiek kroków uznających suwerenność Rosji nad Krymem albo okazywania jakiegokolwiek innego poparcia nielegalnemu przejęciu przez Rosję Krymu. Ponadto rekomenduje on Sekretarzowi Stanu wzmocnienie instytucji demokratycznych, niezależnych mediów, politycznych i pozarządowych organizacji państw byłej Czerwonej Rosji i aktywizowanie wymiany edukacyjno-kulturalnej z byłymi koloniami w Czerwonej Rosji posiadającej nazwę „Związek Radziecki”.

Tymczasem senator McCain pogroził Rosji „piekłem odwetu”. Zauważył on, że fakty zniszczenia przez rosyjskich terrorystów malezyjskiego samolotu będą ustalone w trakcie śledztwa. Na stronie McCaina pojawiło się oświadczenie z wezwaniem do natychmiastowego wsparcia wojskowego Ukrainy. „To trzeba rozpocząć natychmiast od dostarczenia broni, w tym przeciwczołgowych i przeciwlotniczych rodzajów broni, o co ukraiński rząd wielokrotnie prosił”.

Za: http://3rm.info/52874-ssha-gotovyatsya-k-voyne-s-rossiey-armiya-ssha-poluchila-oficialnoe-pravo-voyti-v-ukrainu.html

Data publikacji: 22.11.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *