Strona główna > Świat > Ukraina > USA podjęły już decyzję o dostawach broni na Ukrainę

USA podjęły już decyzję o dostawach broni na Ukrainę

„Rosja powinna być gotowa na to, że USA rozpoczną w najbliższym czasie dostawy broni Kijowowi” – powiedział korespondentowi agencji „IA REGNUM”, w dniu 10 lutego, redaktor naczelny czasopisma „Nacjonalnaja oborona”, Igor Korotczienko.

a10

„Nie bacząc na wszelkie negocjacje broń dla Kijowa będzie dostawiana” – przekonany jest ekspert.

„Stany Zjednoczone koniecznie muszą rozpętywać wojnę, powiedziałbym, że jest to dla nich konieczność życiowa. Pożądane byłoby wciągnięcie Rosji w bezpośredni konflikt. Tak czy inaczej, bezpośrednia pomoc wojskowa reżimowi kijowskiemu to kwestia policzalnych dni a rozmowy w Mińsku niczego tutaj nie rozwiązują. W Waszyngtonie już o wszystkim zadecydowano”.

„Naturalnie trzeba wziąć pod uwagę, że broń będzie dostawiona takiego rodzaju żeby nie wymagała żadnego długoterminowego szkolenia personelu” – powiedział Korotczienko.

„Przede wszystkim mogą to być systemy przeciwpancerne. Są bardzo łatwe w obsłudze, przeszkolenie żołnierza do obsługi nowoczesnego sprzętu takiego rodzaju będzie bardzo łatwe. Być może dostawiane będą także najnowsze typy radarów do łatwej lokalizacji baterii artyleryjskich przeciwnika. Najnowsza broń snajperska wyposażona w laserowy system celowniczy, opancerzone transportery piechoty, samochody pancerne, to wszystko nie będzie skomplikowane do opanowania przez żołnierzy armii ukraińskiej”.

„Nie powinniśmy zapominać” – dodał ekspert – „że w Afganistanie, po wycofaniu wojsk NATOwskich, pozostała ogromna ilość sprzętu wojskowego.

„Nie będzie to zaskoczeniem jeżeli w najbliższym czasie cały ten sprzęt zacznie być intensywnie wysyłany do Kijowa” – powiedział Korotczienko.

Za: http://3rm.info/main/54827-ssha-uzhe-prinyali-reshenie-o-postavkah-oruzhiya-na-ukrainu.html

Data publikacji: 12.02.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *