Strona główna > Bez kategorii > USA otwarcie wspiera kaukaskich terrorystów

USA otwarcie wspiera kaukaskich terrorystów

Źródło: http://3rm.info/27772-ssha-otkryto-podderzhivayut-terroristov-kavkaza.html

Data publikacji: 27.08.2012

Tłum. RX

żydowskie neocony – wszechświatowa organizacja terrorystyczna

Casus belli. Neokonserwatyści amerykańscy otwarcie wspierają terrorystów Kaukazu. Terrorystyczna kampania przemocy w kaukaskim regionie Rosji i cyniczna organizacja siatek  przestępczych przedsięwzięć przez wywiad amerykański, których celem jest manipulacja i zniszczenie Rosji. Skomplikowana sieć organizacji terrorystycznych, które pracują pod hasłem „separatyzm” i „niepodległość” w regionie kaukaskim, jest rdzeniem destabilizacji Rosji w okresie ostatnich 20 lat. W ciągu kilku godzin po kolejnych atakach terrorystycznych, KavkazCenter, propagandowa tuba Doku Umarowa, opublikował artykuł charakteryzujący ataki jako bohaterskie czyny i orędzie do zabitych „rosyjskich marionetek”. Charakterystyczne, że KavkazCenter pracujący w stylu goebelsowskiej propagandy, finansowany jest przez Departament Stanu USA i MSZ Finlandii. Jednocześnie terrorystyczna organizacja Umarowa „Emarat Kaukaz” była nazwana Organizacją Zjednoczonych Narodów i organizacją związaną z Al-Kaidą.Strona KavkazCenter określana jest przez Umarowa jako „oficjalny organ informacyjny Emarat Kaukaz”. Wśród sponsorów organizacji jest tak zwany „Amerykański Komitet dla Pokoju na Kaukazie” (ACPC), wcześniej znany jako „Amerykański Komitet dla Pokoju w Czeczenii”. Według raportu centrum Wright Web Instytutu Studiów Politycznych, „ACPC zostało założone w 1999 roku przez Freedom House, neokonserwatywną organizację, która ściśle współpracuje z rządem USA, otrzymuje środki z National Endownmend na wsparcie demokracji i demokratyzacji z inicjatywy USA. Ten ścisły związek pomiędzy ACPC i Departamentem Stanu USA świadczy nie tylko o zbieżności interesów ale o bardziej bezpośrednim związku, gdzie pierwsza organizacja jest organem drugiej organizacji. Wśród najbardziej znanych członków ACPC jest były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Zbigniew Brzezinski, były doradca Pentagonu Richard Perle i inni czołowi neokonserwatyści tacy jak William Kristol, Elliot Abrams, Kenneth Adelman i Robert Kagan, ci dwaj ostatni ściśle związani z kampanią wyborczą Mitta Romneya. Przy tym pomimo dominacji neokonserwatystów, szczyty ACPC biorą się z obu liberalnych i konserwatywnych instytucji. W ten sposób ACPC reprezentuje sobą dwupartyjny konsensus w ramach amerykańskiego imperializmu klasy rządzącej, konsensus agresji przeciwko Rosji.

ACPC odgrywa wiodącą rolę w sprawach separatyzmu i terroryzmu nakierowanego przeciwko Rosji, zarówno skrytego jak i jawnego. To właśnie ACPC organizowało nadanie statusu „politycznego uchodźcy” byłemu „iczkeryjskiemu ministrowi spraw zagranicznych”,

Iljasowi Ahmadowowi w USA i dało mu finansowanie ze środków amerykańskich podatników. A Zbigniew Brzezinski napisał przedmowę do „wspomnień iczkeryjskiego ministra”. Jednocześnie te same siły finansują takie osoby jak A. Nawalnyj, B. Niemcow, pozarządowe organizacje „Gołos”, „Moskowskaja Hielsinskaja Grupa” i inne.

Były to fragmenty artykułu analityka politycznego Erica Draitsera, komentatora www.stopimperialism.com

I trzeba zauważyć, że jest to powód do wojny, fizycznego zniszczenia organizatorów i sponsorów terroru lub do działań odwetowych na terytorium oczywistego przeciwnika. Jeżeli kompradorska elita Federacji Rosyjskiej kiedykolwiek zdecyduje się na to.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.