Strona główna > Świat > USA nawołują do rewolucji w Iranie

USA nawołują do rewolucji w Iranie

W sobotę, w Iranie odbyła się parada wojskowa, w trakcie której czterej zamachowcy zaczęli strzelać do ludzi, zabijając około 25 osób. Tego samego dnia, w Stanach Zjednoczonych odbyła się konferencja, na której otwarcie wezwano irańskie społeczeństwo do zainicjowania rewolucji i obalenia rządu w Teheranie.

Rudy Giuliani, były burmistrz Nowego Jorku a obecnie doradca ds. cyberbezpieczeństwa i jeden z osobistych prawników Donalda Trumpa uczestniczył w szczycie, który zwołała Organizacja Społeczności Irańsko-Amerykańskich. Polityk stwierdził, że Irańczycy prędzej czy później obalą swój rząd, a nadchodzącej rewolucji sprzyjają nałożone sankcje, które poważnie szkodzą gospodarce Iranu i potęgują niezadowolenie społeczne.

Rudy Giuliani wyraził nadzieję, że rewolucja będzie miała charakter pokojowy. Tymczasem władze Iranu oskarżają Stany Zjednoczone, Izrael i kraje arabskie o kierowanie antyrządowymi demonstracjami. To oczywiste, że rewolucja nie będzie miała charakteru pokojowego – z pewnością nastąpi rozlew krwi, który może zapoczątkować wojnę i destabilizację, które rozleją się po całym Bliskim Wschodzie.

W sobotniej konferencji w Nowym Jorku wzięli również udział przedstawiciele Narodowej Rady Oporu Iranu. Powstała w Paryżu organizacja jest określana mianem „rządu opozycyjnego na uchodźstwie”. Stany Zjednoczone nie tylko nawołują do przewrotu, ale chcą też, aby wspomniana organizacja zwyczajnie przejęła kontrolę nad Iranem.

Wyobraźmy sobie, że niewielka grupa polityków ucieka z Polski do Niemiec, skarży się na zamordyzm w naszym kraju i tworzy organizację, którą nazywa „polskim ruchem oporu”. Instytucja ta jest następnie głośno popierana przez państwa wrogo nastawione wobec Polski, a następnie nakładane są sankcje, czego konsekwencją jest kryzys gospodarczy, niezadowolenie społeczne i demonstracje, którymi kierują zagraniczni agenci. Dokładnie w takiej sytuacji znalazł się Iran.

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/usa-nawoluja-do-rewolucji-w-iranie

Data publikacji: 24.09.2018

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *