Strona główna > Świat > Ukraina > USA i NATO przegrywają wojnę na Ukrainie

USA i NATO przegrywają wojnę na Ukrainie


Amerykański ekspert : USA i NATO przegrywają wojnę na Ukrainie.

a5

USA i NATO od dawna biorą udział w wojnie na Ukrainie. Ich otwarte oświadczenia o zamiarze dostaw broni Kijowowi dowodzą, że tę wojnę oni przegrywają.

Pisze o tym znany komentator polityczny w czasopiśmie on-line „The Strategic Culture Foundation”, Finian Cunningham. Cunningham zauważa, że zachodnie media mówią o niezdecydowaniu USA i NATO w odniesieniu do dostaw pomocy wojskowej Kijowowi. Jednakże jest to tylko żałosne bajdurzenie, twierdzi autor artykułu.

„Realnym wyjaśnieniem ich działań jest to, że NATO już bierze udział w wojnie na Ukrainie i przegrywa ją i dlatego jest zmuszony wysyłać dodatkową pomoc wojskową ażeby powstrzymać rosnące straty” – odpowiada Cunningham.

W opinii Cunninghama, śmieszne jest myślenie, że Waszyngton i jego sojusznicy z NATO, Wielka Brytania, kraje bałtyckie i Polska, dopiero teraz zdecydowały się okazać pomoc wojskową Kijowowi. Oni, po prostu, zaczęli zdawać sobie sprawę, że ich „podły spisek” „może rozbić się o mur”, pisze Cunningham.

„Waszyngton próbuje ratować, na ile to możliwe, swój destrukcyjny manewr w kwestii ustanowienia kontroli nad Ukrainą i, w bardziej szerokim sensie, nad Rosją, kosztem zwiększenia swojej obecności wojskowej” – podkreśla Cunningham.

Jednakże, jak on zauważa w artykule, Biały Dom z przyczyn politycznych nie może otwarcie zwiększać swojej obecności wojskowej na Ukrainie.

„Dlatego Waszyngton musi być ostrożny i unikać ujawnienia informacji o tym, że on, i inni członkowie NATO, już od dawna biorą udział w ukraińskim konflikcie” – uważa autor.

Cunningham wyciąga wniosek, że Waszyngton próbuje przedstawić sytuację w której on, rzekomo, broni dążące do zbliżenia z Unią Europejską kijowskie władze.

„Ale prawda jest tylko taka, że NATO pod kierownictwem USA, ugrzęzło w konflikcie na Ukrainie, konflikcie, który samo rozpętało i który jest już prawie przez NATO przegrany” – podsumowuje publicysta.

Za: http://www.ukraina.ru/news/20150207/1012033332.html

Data publikacji: 7.02.2015

Przekład: RX


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *