Strona główna > Rosja > USA i NATO – gotowość bojowa nr 1

USA i NATO – gotowość bojowa nr 1

USA i NATO przeszły na poziom gotowości bojowej „numer jeden” przed uderzeniem na Rosję.

a3

Przedstawiciel Stanów Zjednoczonych przy NATO, Douglas Lute, powiedział, że każdy incydent będzie traktowany jako agresja zbrojna Rosji. NATO natychmiast zareaguje uderzeniem wojskowym, podkreślił Lute.

Jednocześnie Karta NATO zakłada, że jeżeli jeden kraj-członek bloku jest zaatakowany z zewnątrz to wszyscy członkowie Sojuszu rozpoczynają wspólne działania militarne.

Ważnym warunkiem jest konieczność koordynacji takich działań, zauważa agencja informacyjna „Polityka zagraniczna”. Swoim oświadczeniem przedstawiciel przy NATO dał do zrozumienia, że USA podejmą taką decyzję w reżimie jednostronnym i dopiero potem zaproponują przedyskutowanie zaistniałego faktu ze swoimi sojusznikami, przystąpiwszy post factum do politycznego uregulowania.

Mało kto ma wątpliwości co do tego, że USA za „agresora” uważają Rosję. NATO w przeciągu ostatniego roku usilnie dokonywała koncentracji poważnych rezerw wojskowych pod granicami Rosji, przeprowadzając bezpośrednio pod bokiem Rosji liczne ćwiczenia wojskowe podczas gdy w międzyczasie zachodnie media organizowały kampanię propagandową mającą na celu odpowiednie przystosowanie społeczeństw krajów zachodnich do myśli o „agresji” Rosji przeciwko Ukrainie.

Przedstawiciele Waszyngtonu napomykają o pojawianiu się „prowokacji” na granicy Rosji z krajami nadbałtyckimi i Polską. W tych krajach nie tylko koncentruje się duża ilość rezerw wojskowych NATO ale i także wywoływana jest silna histeria wokół wokół rzekomych planów militarnych Moskwy.

Jak uważa generał-pułkownik Lieonid Iwaszow, członek Akademii Problemów Geopolitycznych, agresywną politykę USA skierowaną przeciwko Rosji można ograniczyć tylko poprzez stworzenie u brzegów Ameryki Północnej własnego, pełnowartościowego zgrupowania wojskowego. To uczyni Waszyngton bardziej umiarkowanym i negocjacyjnym.

Pravda.ru pisała wcześniej o tym, ze stopień politycznego napięcia pomiędzy Waszyngtonem a Moskwą osiągnął w przeciągu ostatniego roku maksimum. Doszło nawet do utworzenia „czerwonej linii telefonicznej”, która istniała w okresie „zimnej wojny”. Ta specjalna linia łączności telefonicznej była, po raz pierwszy, utworzona po kryzysie karaibskim i była kanałem bezpośredniej łączności pomiędzy wyższymi kierownictwami wojskowymi i politycznymi USA i ZSRR na wypadek powstania zagrożenia rozpoczęcia wojny pomiędzy tymi mocarstwami.

Za: http://3rm.info/main/56837-ssha-i-nato-pereshli-v-boegotovnost-nomer-odin-k-udaru-po-rossii.html

Data publikacji: 10.05.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *